Зима в Україні буде аномальною: від відлиг до сильних морозів. Відомий синоптик дав прогноз

На українців чекає волога, тепла зима, з дощами, снігопадами та південно-західним вітром. У другій половині січня та лютому можливі нетривалі, але сильні морози.

Про це попередив синоптик Ігор Кібальчич, пише видання Апостроф.

Він зазначив, що протягом зими не виключено проникнення арктичного повітря на територію України. Таким чином, на тлі загальної м'якої погоди, протягом зими відбуватимуться короткочасні похолодання зі зниженням температури до -15…-20 °С. У північних, східних, західних областях нашої країни та у Карпатському регіоні, переважно у другій половині зими, а також наприкінці першої декади грудня можливо до -25 °С.

Середня зимова температура у нашій країні, скоріше за все, перевищить норму на 0,7 – 2,0 °С. Причому, у південних і східних областях ймовірність теплого сценарію є значно вищою.

Наявність стійкого снігового покриву, який зможе протриматися усі три місяці, залишається під великим питанням. Карти аномалій опадів показують їх надмірну кількість практично по всій Європі, за винятком північних регіонів.

При цьому, переміщення в Україну циклонів із південного заходу в зимовий період зазвичай супроводжується суттєвими відлигами і опадами переважно змішаного типу (сніг, мокрий сніг та дощ). Тобто територія України часто потраплятиме до теплих секторів атлантичних і південних циклонів, тому переважна частина опадів буде у рідкому вигляді (дощ, мряка, мокрий сніг).

У Карпатах снігонакопичення очікується достатнім, його дефіциту в цьому регіоні не повинно бути. А ось найбільша кількість снігу може випасти на Скандинавському півострові, у Альпах та на сході Туреччини.

Сумарна кількість опадів в Україні за сезон очікується вищою за норму на 30 - 60%, але це не означає, що всі вони будуть рівномірно розподілені впродовж зими. Більш імовірно, що переважна частина їх припаде на першу половину зими, особливо на грудень. При цьому в лютому існує ймовірність відносно тривалих періодів переважання антициклональної циркуляції та невеликої кількості опадів, зазначив метеоролог.

Нагадаємо, директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда інформував, що в країні зимовий період очікується із позитивними температурними аномаліями.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації