Як українці відпочиватимуть на новорічні свята: календар вихідних

Залишилося менш як місяць до приходу зими, тому можна розпочинати підготовку до новорічних свят. Цей період може подарувати українцям надію та стати приводом загадати бажання про довгоочікувану Перемогу!

Видання "Апостроф" розповідає, як українці відпочиватимуть на свята.

6 грудня згідно з новим календарем українці відзначатимуть улюблене свято всіх дітей - День Святого Миколая На думку вчених, образ Миколи - спільний із давнім богом Велесом, покровителем тварин та худоби. Святого Миколая поважають за допомогу нужденним та милосердя до людей. У цей день дітки зазвичай отримують бійки, особливо варто приділити увагу сиротам.

24 грудня - Святвечір. У цей період заведено прикрашати будинок рушниками та солом'яними павучками. Протягом усього дня віруючі нічого не їдять, доки не зійде перша зірка, яка сповіщає про народження Ісуса Христа. Після цього на стіл заведено накривати 12 страв.

25 грудня – Різдво. Це найбільше християнське свято. У цей час слід відвідати святкову службу в церкві. Після цього починається Коляда.

31 грудня – Щедрий вечір. Вечір перед Новим роком, коли заведено готувати святкові страви та просити Бога про бажане. Цього дня водять козу та щедрують, а на нагороду отримують частування.

31 грудня – зустріч Нового року. Календарне свято, яке відзначають багато народів на всій планеті. У цей день відзначається початок нового календарного року. Сім'я та друзі збираються за одним столом, дарують один одному подарунки.

1 січня – Василя Великого. У цей день заведено засівати будинки, оскільки зерно символізує нове життя та достаток. Після засівальників зерно віддають птахам.

6 січня тепер українці святкуватимуть Водохреща. Це свято на згадку про хрещення Ісуса Христа в Йордані. Одне з найбільших свят у християн. Цього дня віруючі відвідують ранкову службу в церкві, а потім тричі занурюються у освячену ополонку. Крім того, потрібно набирати освячену воду, яка вважається цілющою.

2 лютого - Стрітення Господнє. Це останнє серед різдвяно-новорічних свят. У церквах святять стрітенську воду та громничну свічку, яка захищатиме час негоди.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації