Як чернівчани в дощ до мольфара ходили, або Нічний репортаж з музею просто неба
У Чернівецькому обласному музею архітектури та побуту пройшла вечірня театралізована екскурсія. Захід приурочили до міжнародного Дня музеїв. Крім працівників музею, до театралізованої постановки залучили акторів.
Гості свята побували у гостях у мольфара, який розповів мудрі поради і заохотив всіх творити більше добра й не плодити чуток. Також на відвідувачів чекав працьовитий мельник, норовливі сусідки та запальні танці циган. Відвідувачі послухали історії з життя села, занурилися у суперечки сусідів й навіть почастувалися у місцевій корчмі.
Директор музею народної архітектури та побуту Іван Пілат розповів, що не зважаючи на дощову погоду, захід відвідали більше 50 людей. – Серед музеїв області ми є першими хто проводить такі заходи.
Такий формат екскурсії вперше реалізували минулого року. Він дуже сподобався відвідувачам та користується великою популярністю. Тепер ми оновили програму та додали окремі сюжети. А над сценарієм працював весь колектив музею, – каже Іван Васильович.
Керівник музею додає, що весь колектив щоденно шукає нові форми й методи для активізації музейної роботи. – Хочемо цю роботу зробити живою, максимально наближеною до відвідувача і цікавою. Раніше, коли люди приходили у музей, то казали, що пахне нафталіном, а тепер приходять і кажуть: та тут пахне сучасним духом, - зазначає Іван Пілат.
Завідувач відділу науково-освітньої роботи і комунікацій музею Людмила Кучурян зустріла гостей у ролі господині та провела для них справжнісіньку подорож у часі.
– Приємно бачити захоплені погляди відвідувачів. Попри дощ, люди із зацікавленням поринули у дійство й відчули себе безпосередніми учасниками, дізналися більше про культуру та побут села (кінець ХІХ ст). Побачили як люди жили, спілкувалися. Живий театр дає дуже багато інформації й зацікавлює глядача дізнаватися більше, вивчати історію та побут рідного краю, – розповідає Людмила Дмитрівна.
Людмила Кучурян додає, що гості хочуть живого спілкування і власне театралізовані екскурсії дають таку можливість.
– Попри те, що зараз є дуже багато джерел інформації, музеї залишають центром культурного життя у всій Європі. Люди, які вважають себе освіченими, долучаються до музеїв, вивчають фонди, відвідують різні заходи. Власне, ніч у музеї має відкрити музей з іншого боку, показати щось таке, щоб вразило людей і зацікавило повернутися знову, – зауважує пані Людмила.
Відвідувачі дійством справді вражені. Радо спілкувалися з героями заходу та захоплювалися атмосферою.
– Скільки б не була у музеї просто неба, завжди хочу повертатися сюди знову. Тут працюють справжні професіонали своєї справи, які знають як майстерно зацікавити. Я ніби перенеслася у далекі роки і пожила кілька годин у іншому столітті. Це справді цінно, адже музеї зберігають історію народу, його культуру і пам’ять, ділиться чернівчанка Марія Василова.
Нагадаю, Міжнародний день музеїв заснували у 1977 році за рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв. У цей день музеї готують незвичайні заходи для гостей та популяризують відвідування музеїв.
Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки
-
Миючі пилососи Bosch: інновації для бездоганної чистоти
-
Синоптики повідомили, якою буде погода до кінця зими. Прогноз погоди на вихідні
-
В Україну йде похолодання зі снігом. У Карпатах очікується до мінус 12-15
-
Хор Верьовки запрошує чернівчан на магічне різдвяне шоу "Від Миколая до Йордана"
-
Як вибрати ідеальну куртку для дівчинки: поради експертів
-
WinBoss – європейський бренд, який буде працювати в Україні за стандартами ЄС - співвласниця бренду