Як чернівчани в дощ до мольфара ходили, або Нічний репортаж з музею просто неба

1 з 9

У Чернівецькому обласному музею архітектури та побуту пройшла вечірня театралізована екскурсія. Захід приурочили до міжнародного Дня музеїв. Крім працівників музею, до театралізованої постановки залучили акторів.

Гості свята побували у гостях у мольфара, який розповів мудрі поради і заохотив всіх творити більше добра й не плодити чуток. Також на відвідувачів чекав працьовитий мельник, норовливі сусідки та запальні танці циган. Відвідувачі послухали історії з життя села, занурилися у суперечки сусідів й навіть почастувалися у місцевій корчмі.

Директор музею народної архітектури та побуту Іван Пілат розповів, що не зважаючи на дощову погоду, захід відвідали більше 50 людей. – Серед музеїв області ми є першими хто проводить такі заходи.

Такий формат екскурсії вперше реалізували минулого року. Він дуже сподобався відвідувачам та користується великою популярністю. Тепер ми оновили програму та додали окремі сюжети. А над сценарієм працював весь колектив музею, – каже Іван Васильович.

Директор музею просто неба Іван Пілат особисто зустрічав гостей театралізованого свята

Керівник музею додає, що весь колектив щоденно шукає нові форми й методи для активізації музейної роботи. – Хочемо цю роботу зробити живою, максимально наближеною до відвідувача і цікавою. Раніше, коли люди приходили у музей, то казали, що пахне нафталіном, а тепер приходять і кажуть: та тут пахне сучасним духом, - зазначає Іван Пілат.

Крім працівників музею, до театралізованої постановки залучили акторів.

Завідувач відділу науково-освітньої роботи і комунікацій музею Людмила Кучурян зустріла гостей у ролі господині та провела для них справжнісіньку подорож у часі.

– Приємно бачити захоплені погляди відвідувачів. Попри дощ, люди із зацікавленням поринули у дійство й відчули себе безпосередніми учасниками, дізналися більше про культуру та побут села (кінець ХІХ ст). Побачили як люди жили, спілкувалися. Живий театр дає дуже багато інформації й зацікавлює глядача дізнаватися більше, вивчати історію та побут рідного краю, – розповідає Людмила Дмитрівна.

Крім працівників музею, до театралізованої постановки залучили акторів.
Крім працівників музею, до театралізованої постановки залучили акторів.

Людмила Кучурян додає, що гості хочуть живого спілкування і власне театралізовані екскурсії дають таку можливість.

Крім працівників музею, до театралізованої постановки залучили акторів.

– Попри те, що зараз є дуже багато джерел інформації, музеї залишають центром культурного життя у всій Європі. Люди, які вважають себе освіченими, долучаються до музеїв, вивчають фонди, відвідують різні заходи. Власне, ніч у музеї має відкрити музей з іншого боку, показати щось таке, щоб вразило людей і зацікавило повернутися знову, – зауважує пані Людмила.

Крім працівників музею, до театралізованої постановки залучили акторів.

Відвідувачі дійством справді вражені. Радо спілкувалися з героями заходу та захоплювалися атмосферою.

Гостей пригощали так, що ті не дуже й хотіли розходитися )
Гостей пригощали так, що ті не дуже й хотіли розходитися )

– Скільки б не була у музеї просто неба, завжди хочу повертатися сюди знову. Тут працюють справжні професіонали своєї справи, які знають як майстерно зацікавити. Я ніби перенеслася у далекі роки і пожила кілька годин у іншому столітті. Це справді цінно, адже музеї зберігають історію народу, його культуру і пам’ять, ділиться чернівчанка Марія Василова.

Нагадаю, Міжнародний день музеїв заснували у 1977 році за рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв. У цей день музеї готують незвичайні заходи для гостей та популяризують відвідування музеїв.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації