Як чернівчани на «Обнові» відгуляли очима кореспондентки БукІнфо

1 з 50

У Чернівцях відбувся оновлений «Обнова-фест», який цьогоріч присвятили 30-літтю Незалежності України. Також на фестиваль приїхав глава Української греко-католицької церкви Святослав та експрем"єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Місцем проведення події вперше став Центральний корпус Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Попри скептичне ставлення до змін багатьох чернівчан, свято пройшло урочисто та затишно. Щодо відпочинкової зони, то її розмістили у сквері.

Через карантин на фестиваль завітала обмежена кількість людей. Вхід був безкоштовний, але попередньо потрібно було зареєструватись.

Співорганізатор фестивалю Мар’ян Лазарук розповів, що фестиваль проводили завжди на Зелені свята. Та цьогоріч вирішити організувати швидше, оскільки наразі цьому сприяють карантинні обмеження. Саме ж рішення про проведення свята було прийнято лише на початку травня.

– Фестиваль покликаний підтримати всіх учасників, зміцнити наш дух й стати майданчиком для живого спілкування, цінність якого ми так добре відчули протягом пандемії. Нам було надзвичайно важливо у цей складний час дати людям надію, адже за час пандемії дуже мало відбувалося заходів, де люди могли б зустрітися і поспілкуватися. Ми спрямували свої зусилля й на заходи безпеки. Тому зробили Онлайн реєстрацію. Нам вдалося витримати необхідні карантинні норми, які ставили перед нами. Перепрошуємо, що не всі змогли потрапити на фестиваль. Наразі маємо такі карантинні реалії, – розповів Мар’ян Лазарук.

– Чи плануєте наступного року проводити «Обнову» у музеї просто неба?

Звичайно, ми хочемо провести 2-денний фестиваль з інтелектуальною складовою, яка могла б бути в університеті й більш розважальною, музичною частиною у музеї просто неба. Але будемо орієнтуватися й на інші цікаві локації.

– Коли виникла ідея провести «Обнова-фест» в університеті?

Минулого року ми планували провести 2-денний фестиваль, але плани обговорювали в лютому, а в березні почався карантин і все довелося скасувати. Цьогоріч коли зважували як робити фестиваль, радилися, думали як правильно. Адже захід для великої кількості людей може спричинити спалах. Тож вирішили цього року провести в університеті. І хочу сказати, що ми дуже задоволені співпрацею з адміністрацією ЧНУ.

Ректор ЧНУ Роман Петришин поділився, що цього року відзначається 10-та річниця включення Резиденції митрополитів Буковини й Далмації до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – події, що має епохальне значення для університету та всієї України.

– Наш університет єдиний в Україні, що виконує подвійну функцію: як центр освіти, науки й духовності буковинського краю, а також – об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відповідно до вимог цієї організації та заради збереження свого унікального статусу університет взяв на себе серйозне зобов’язання – реконструювати декілька локацій на території Резиденції, – розповів ректор ЧНУ.
Фест поєднав у собі кілька частин: зокрема громадські діячі читали лекції, були проведені майстер-класи, а на вечірній сцені чернівчан зустрічали артисти.

Зокрема всі присутні мали можливість послухати відомі гурти – «Мандри», «Тартак», ZAPAL, ТIK TU та Сергія Присяжного («Мотор'ролла»).

Чернівчани з радістю зустрічали улюблених виконавців, танцювали й просили «на біс». З особливим теплом містяни зустрічали гурт «Мандри» та Сергія Присяжного («Мотор'ролла»).

– Мені дуже сподобався фестиваль, бо я вже й забула як це танцювати не в квартирі. Звісно крутіше було б у музеї просто неба. Там більше простору й не думаєш про елітарність локації. Але загалом мені й друзям дуже сподобалася програма заходу, – поділилася у коментарі студентка філологічного факультету Анна.

Довідка:

«Обнова-Fest» – етнодуховний український фестиваль, який відбувається з 2008 року у Чернівцях у музеї народної архітектури та побуту на Зелені Свята. Основна ідея «Обнова-фесту» – духовне та патріотичне обновлення всіх учасників, поєднання українських традицій із сучасним арт-простором. Щороку фестиваль присвячують знаменним подіям та історичним постатям. У ньому беруть участь кращі фольклорні колективи краю, відомі музичні гурти, лідери думок та активна молодь, які, поєднуючи українські народні звичаї і традиції, духовну обрядовість з історичним минулим та сучасною молодіжною культурою, сприяють зростанню національної самосвідомості молодих людей, вихованню гордості та патріотизму до своєї держави, рідного краю, міста.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки


Коментарі:
Більше новин по темі: