В КРАІЛ розповіли про можливості проведення позапланових перевірок на ринку азартних ігор

Одне з ключових завдань Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей є здійснення державного нагляду та контролю над гральним ринком в Україні шляхом як планових, так і позапланових перевірок. Українцям, які цікавляться азартними іграми, вкотре нагадали, що важливо обирати саме легальні гральні заклади. Окрім того, варто звертати увагу на розробників ПО для гемблінгу.

Наприклад, на сторінці https://ua1.com.ua/slots/category/777 представлені слоти онлайн-казино від провідних девелоперів: Novomatic, Play'n GO, Amatic Industries, Pragmatic Play, Microgaming та NetEnt.

Також в Комісії, що КРАІЛ має право проводити позапланові перевірки представників грального бізнесу й використовувати Державну систему онлайн-моніторингу.

Однак у цьому питанні є декілька важливих факторів.

Річ у тім, що ще у березні 2022 року на тлі повномасштабного вторгнення постановою Кабміну України №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» було припинено проведення подібних заходів державного нагляду доки на території країни діє воєнний стан. Однак вже зараз є важливі зрушення в цьому напрямку.

Перші кроки щодо поновлення перевірок були зроблені ще в жовтні 2022 року, коли Міністерство економіки надіслало КРАІЛ на погодження проєкт постановки КМУ щодо удосконалення процедури перевірок грального бізнесу. У листопаді того ж року КРАІЛ погодила проєкт постанови, а вже 6 грудня було внесено відповідні зміни до постанови.

Пізніше, 7 березня 2023 року Міністерство економіки підтримало пропозиції Комісії щодо поновлення процедури перевірки грального бізнесу. Однак разом з тим в КРАІЛ повідомили, що погодити оновлений проєкт постанови поки що неможливо через відсутність кворуму.

Вірогідно, найближчим часом проєкт все ж буде погоджено, що в перспективі матиме позитивні наслідки як для грального бізнесу, так і для української економіки загалом:

  • забезпечення дотримання законодавства України у сфері азартних ігор та лотерей;
  • виявлення порушень та прогалин в діяльності гемблінг-компаній та застосування санкцій;
  • сприяння покращенню сервісу та репутації закладів, які пропонують гральні послуги, шляхом збільшення конкуренції та вимог до якості;
  • збільшення надходжень до держбюджету від оподаткування грального бізнесу;
  • забезпечення захисту прав та інтересів споживачів гральних послуг.

Відновлення можливості проведення перевірок грального бізнесу з боку КРАІЛ — це дійсно важливий та вкрай необхідний крок вже зараз. У ньому зацікавлені і держава, і ліцензовані гральні заклади, і, звісно ж, самі гравці. Адже останні, обираючи для себе певну азартну гру, наприклад, Rock Climber (https://ua1.com.ua/slots/rock-climber), будуть впевнені, що обраний ними гральний заклад працює прозоро, відкрито та без порушень чинного законодавства.

Звісно, в цьому напрямку у КРАІЛ та інших регулюючих органів ще доволі багато роботи, адже понад рік фактичного «простою» даються взнаки. Та все ж очікуємо на позитивні зрушення та активну динаміку вже найближчим часом.

* на правах реклами


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації