Українців попередили, що йде перше різке похолодання — попереду хуртовини та сильний вітер

Зміни погоди останніми днями красномовно говорять про наближення зими, а негода невдовзі взагалі занурить нас в її найнеприємніше кліматичні особливості.

Синоптикиня Наталка Діденко, в інтерв'ю для радіо NV, попередила про складні синоптичні умови, які принесе в Україну південний циклон та надала інформацію про те, скільки він протримається в країні. За її словами, негоди такої сили в цьому сезоні ще не було.

— Розкажіть, чого чекати найближчим часом, зокрема у вихідні.

— Йде дуже різка зміна погоди, йдуть до нас дуже складні синоптичні умови погодні. Завтра ще переважно дощ спостерігатиметься у південній частині України. Там, до речі, може бути і сильний дощ. Майже повсюди сильний вітер. З опадами завтра спокійніше на решті території України. Невеликий мокрий сніг хіба що на заході.

А ось впродовж неділі-понеділка до нас буквально увірветься активний циклон південний. Навіть є таке поняття у синоптиці - південний циклон. Він істотно ускладнить взагалі погодну ситуацію. Тому що у нас очікується дощ з переходом у мокрий сніг, сніг, налипання мокрого снігу, хуртовини, снігові, можливо, навіть замети. Сильні опади. Дуже сильний вітер буде — до штормових поривів. Причому не просто15−20 метрів за секунду, а й значно більше. І це все впродовж неділі-понеділка.

Поступово буде просто вивертатися цей циклон. Тому, відповідно, я думаю, і самопочуття у метеопатів, тобто людей, які чутливі до метеорологічних змін, воно може бути некомфортним, м’яко кажучи. Тому треба дуже уважно стежити і за прогнозом погоди, і за собою. Ще раз підкреслюю: до нас прийде циклон в неділю-понеділок. Він визначатиме погоду у більшості областей України. І нас усіх у більшості областей очікує дуже складна погода.

— Дуже складна погода, причому в усіх регіонах України…

— Практично так. Вона не може бути однаковою і в центрі, і на півдні, і на сході - скрізь абсолютно однаковою. Але циклон охопить своєю некомфортною погодою більшість областей України.

— Про понеділок наступного тижня ви нам розказали. І приблизно така ж погода впродовж тижня утримається, так?

— Циклон — це, знаєте таке явище атмосферне — дуже стрімке, дуже активне, але, на щастя, і швидкоплинне. Циклон буквально застрибне, так би мовити, з південного заходу на територію України. Тут побушує, побешкетує та досить швидко залишить нашу територію. Тому, наприклад, навіть в понеділок вже у другій половині дня, і у вівторок, буде послаблення опадів. Але, в чому така трохи підступність цих південних циклонів — вони ходять серіями. Тобто він прийшов, наробив тут всякого різного, затишшя, припинення опадів, і там на черзі буде наступний циклон.

Єдине, що я хочу сказати, що після цього циклону буде похолодання. Будуть ночі морозні - десь так до -5−10 градусів, і вдень -3−5 градусів. Це після проходження цього циклону і після того, як він залишить нашу територію. Це десь, починаючи з вівторка-середи.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації