У Чернівцях урочисто відкрили ювілейний День вишиванки

1 з 31

Біля Чернівецької міської ради відбулося урочисте відкриття 15-го Дня вишиванки. Для містян традиційні мелодії зіграв оркестр «Буковина» Центрального палацу культури.

Як повідомляє кореспондентка БукІнфо, присутніх привітали організатори заходу та представники влади. Ювілейний рік Всесвітнього дня вишиванки присвятили українській народній музиці, привернули увагу до проблем вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком.

Міський голова Чернівців Роман Клічук розповів, що пишається тим, День вишиванки зародився саме у Чернівцях.

Міський голова Чернівців Роман Клічук

«Приємно, що в цей святковий день навіть погода стала кращою. Я вітаю всіх із всесвітнім Днем вишиванки і хочу подякувати всім засновникам цього чудового свята. Пишаюся тим, що знаю їх особисто і що ця подія розпочала свою всесвітню історію саме з Чернівців», – сказав Клічук.

Один із засновників всесвітнього Дня вишиванки Олександр Ткачук

Один із засновників всесвітнього Дня вишиванки Олександр Ткачук пригадав як спільно з друзями одягнули вишиванки на пари в університеті, давши поштовх для масштабного світового Дня.

На День вишиванки знайшовся час поспілкуватися Романові Клічуку, Ігорю Крохмалю та Василю Максимюку

– Чи могли б ми подумати 15 років тому, що студентська ініціатива переросте у свято всесвітнього масштабу? Насправді ні, але ми старалися аби нашу українську ідею донести до всього світу. Цьогоріч на вулицях Чернівців буде гучне свято – День вуличної етномузики. Ми запросили гостей з Києва та Полтавщини: бандуриста, кобзаря, мульти інструменталіста-сопілкаря та лірника. Вони будуть грати на одній з локаціях. Також виступатимуть буковинські музики.

Сьогодні о 16:00 на площі Філармонії теж відбудеться концерт. Запрошуємо відвідати різні локації і провести гарно час. Адже це те свято, якого нам сильно бракувало під час карантину», – поділився планами свята Олександр Ткачук.

Довідка

День вишиванки бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України.

Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки


Коментарі:
Більше новин по темі: