Третина українців хоча б раз перетинали кордон після 2017 року - опитування

Третина українців хоча б раз перетинали кордон після 2017 року. Найпопулярніший варіант – літаком. На другому місці – наземний кордон з Польщею.

Про це йдеться у результатах загальнонаціонального опитування громадської думки щодо мобільності українців і інтегрованого управління кордонами в Україні, яке провів Аналітичний центр "Європа без бар'єрів" у листопаді 2021 року.

Близько 34% українців перетинали державний кордон хоча б один раз протягом останніх чотирьох років (з 2017 року).

У регіональному розрізі дещо частіше перетинали кордон мешканці Західного регіону (41%), а між серед мешканців Центру, Півдня та Сходу України перетинали кордон приблизно однакові частки громадян (близько 30-34%).

Найчастіше українці перетинали повітряний кордон України при подорожах літаком (52%). Ще 40% відзначили, що вони перетинали наземний кордон із Польщею, близько 17% перетинали наземний кордон з РФ, ще 13% перетинали наземний кордон з Угорщиною. Наземні кордони з іншими державами перетинали менше 10% українців. Лише близько 3% перетинали лінію розмежування з окупованими ОРДЛО чи адмінмежу з окупованим Кримом.

Варто зауважити, що показники за напрямком перетину стосуються лише тих, хто перетинав кордон, тобто щоб оцінити частку від населення України загалом, варто поділити показник на три. Наприклад, літаком перетинали кордон 52% від тих, хто перетинав кордон за останні 4 роки, і приблизно 17,3% від населення України загалом.

Українці, які перетинали кордон, найчастіше згадують черги та довге очікування як проблему, з якою вони стикалися (63%). Ще третина говорять про фізичний дискомфорт через брак інфраструктури (недоступність туалетів, укриття від сонця та дощу тощо). Також 32% серед проблем при перетині кордону згадують складну бюрократичну процедуру. 22% говорили про засміченість, неприємний зовнішній вигляд будівель. Решту проблем згадували рідше, а 27% сказали, що не стикалися з жодною із перелічених проблем.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації