Театралізоване дійство «Світло Панської вулиці» щосуботи дивуватиме туристів та чернівчан

У Чернівцях відновили історичну традицію освітлення міста під назвою «Світло Панської вулиці». Кожної суботи, як тільки починає вечоріти, ліхтарники виходять із Ратуші, тримаючи в руках старовинну драбинку і прямують до ліхтаря, який знаходиться на початку вулиці Ольги Кобилянської, щоб запалити його.

Цей ліхтар разом із театральною постановою є символом відновлення історичної традиції освітлення міста. Понад 150 років тому, коли ще не було електроосвітлення, щовечора міський ліхтарник зі своєю драбиною обходив вулиці і запалював кожну лампу в Чернівцях, а у визначений час мав їх гасити.

Таку міську традицію торік вирішили відновити на День міста, додавши заходу трішки театру, щоб зробили це дійство ще однією принадою для туристів. Проте через карантинні обмеження воно не відбувалося. Лише віднедавна коли місто Чернівці вийшло із червоної зони карантину, ліхтарники кожної суботи готові дивувати всіх охочих.

«Для туристів театралізоване дійство «Світло Панської вулиці» , це - додаткова атракція, яка наповнює візит до Чернівців своєрідним шармом, а суботній вечір збагачує романтичним нотами. Адже, окрім архітектурного багатства, циклічні міські традиції є цікавими туристичними магнітами для візитерів», каже кореспондентці БукІнфо заступниця директора департаменту, начальниця управління туризму та торгівлі департаменту розвитку Чернівецької міськради Руслана Сідляр.

За її словами, ми вже маємо чудовий приклад, коли щодня опівдні на вежі Ратуші з’являється сурмач і грає легендарну «Марічку».

«Через популярність і туристичну привабливість ця традиція стала своєрідним символом Чернівців. Важливо збагачувати перебування туристів у нашому місті таким подіями , аби гості на довше затримувались у Чернівцях. Саме тому торік і була відновлена міська традиція запалювання ліхтаря на Панській. З цією ж метою ми щонеділі проводимо безкоштовні оглядові екскурсії історичним центром Чернівців. Адже в комплексі ці атракції можуть затримати і втримати туриста в Чернівцях, принаймні на два дні,» - каже Руслана Сідляр.

Таке незвичне дійство приковує здивовані погляди перехожих та збирає натовп біля кованого арт-об’єкта. Під музику та овації перехожих, ліхтарники, піднявшись драбиною, запалюють вогонь у ліхтарі. Це своєрідний сигнал – час вже освітлювати місто. Адже як тільки він засяє, вулицю Ольги Кобилянської, яку ще називають «Панська», заливає вуличне світло.

Даяна ГРУБЕР, студентка ЧНУ ім.Ю.Федьковича
Спеціально для БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації