Снігопади та ожеледиця: яка погода чекає на Україну вже в жовтні

Віра Балабух, завідувачка кафедри прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Державної служби з надзвичайних ситуацій України, розповіла про прогноз погоди в Україні у жовтні. Цей прогноз ґрунтується на розрахунках центрів прогнозування США та ЄС.

Про це повідомляють Економічні новини з посиланням на сайт “hvylya”.

За словами Балабух, Україну в жовтні може очікувати відносно тепла погода з температурою приблизно на 1 градус вище за норму. Однак очікується, що це тепло не триватиме довго. Приблизно через 2-3 тижні очікується зниження температури, особливо вночі.

Балабух зазначила, що збільшуватиметься кількість арктичних повітряних мас, що потрапляють до регіону, що призведе до появи таких умов, як туман, похмурі дні та морози. Також можливе утворення льоду та навіть снігопади, насамперед у Карпатському регіоні. Отже, погода у другій половині осені може характеризуватись нестійкістю, з чергуванням періодів теплих та холодних повітряних мас.

«Зростає кількість заток арктичного повітря. Відповідно, слід очікувати туманів, похмурих днів та заморозків. Можливе утворення ожеледиці і навіть снігопадів, насамперед у Карпатському регіоні. Тому погода у другій половині осені може бути нестійкою із чергуванням теплих та холодних повітряних мас», – зазначила синоптик.

Також Світлана Бойченко, кліматолог та науковий співробітник Інституту геофізики імені Суботіна Національної академії наук України, попередила про сильні дощі наприкінці осені в Україні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації