Різдвяна Маланка у Боянах 2022

Кожного року, саме 7 січня на Різдво Христове, у селі Бояни Чернівецького району проводять свій місцевий карнавал - свято Маланки. Бояни знаходяться на шляху з Хотина до Чернівців та славляться своєю історією та традиціями. З архівних джерел відомо, що село з такою назвою було власністю поміщика Тебуча з кінця 19 століття.

Але повернемось до сьогодення Маланки.

Вже традиційно у центрі села, на імпровізованій сцені, змагається переберія зі різних кутів села за краще вбрання, найкраще виконаний танець та кращу колядку. На завершення “змагань” чотири гурти маланок отримують грошову нагороду.

До речі, про музикантів. В селі є й свої, але на всі ватаги їх не вистачає - доводиться наймати гастролерів. Музичні інструменти тут різні від труби і барабана до скрипки і баяна. Не так просто грати заїжджим музикам. Спочатку потрібно вивчити місцеві мелодії та “ввійти в такт”, як кажуть музиканти.

Під час свята звучали переважно народні румунські мелодії. Виряджені були одягнені в традиційні для села Бояни костюми колядників, в елементах яких щедро використовуються намиста, бісер, китиці, хусточки, квіточки і рюші. Багато ряджених були одягнені у маски вовків, вампірів, орків і іншої нечисті.

Від розмаїття народних і яскравих святкових костюмів часом рябіло навіть в очах.

Шкода, цьогоріч не було снігу, який є лейтмотивом Різдвяних свят. Але попри все, жителям Боян вдалось створити собі та глядачам гарний настрій. Свято вдалося!

Степан КАРАЧКО, краєзнавець
Світлини автора


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації