«Обнова-фест – це дуже крутий фестиваль, який асоціюється із Чернівцями» - соліст гурту «Тартак» Сергій Строян

12 річчя фестивалю Обнова-фест святкували на території Чернівецького Національного Університету

Цьогорічний масштабний фестиваль Обнова-фест, відбувся на території ЧНУ. Також, як запланували організатори, більша частина дійства була літературна, духовна, а менша – музична. Відвідувачі мали зможу насолоджуватися дійствами фестивалю на різних зонах відпочинку біля університету

Святкування розпочалося 30 травня, вранці, із Божественної літургії з нагоди 200-ліття освячення Успенського собору УГКЦ та коронації «Надія Безнадійних». Пізніше кожен відвідувач мав змогу побувати на екскурсії в ЧНУ. Візитівкою при відкритті фестивалю став оркестр Буковинського ансамблю пісні і танцю Чернівецької обласної Філармонії.

О 14:00 годині на центральній алеї Резиденції відбулася урочиста промова патріарха УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Патріарх УГКЦ Святослав

«Сьогодні особлива радість у мене через те, що я можу виповнити обіцянку, яку я повторяв із року в рік, але відчував себе не свобідним її здійснити. Це була обіцянка, що я прибуду на чернівецьку Обнову-фест. Мені дуже приємно бачити сьогодні обновлян і передати особливий привіт вам від київської обнови. Саме в Києві одна із найактивніших спільнот – це є наші обновляни. Ми тепер творимо вже інших рівень академічної обнови, бо вже ті, хто не є студентами відчувають себе покликаними створити ширшу спільноту, спільноту людей, які хочуть своїм досвідом, прикладом будувати нову Україну. І я думаю, що дійсно втілюється у реальне життя той задум митрополита Андрея Шептицького, який хотів творити спільноту вільної, справжньої, європейської, християнської молоді і ми рухаємося у тому напрямку,» - каже Глава української греко-католицької церкви патріарх Святослав.

Патріарх УГКЦ Святослав

Із 16:00 паралельно проводили два культурні заходи: літературний вечір в університеті та виступ студентів ЧНУ, які мали змогу продемонструвати свої таланти на відпочинковій зоні у «Біблійному саду».

«Ідея проведення концерту саме студентами виникла в організаторів Обнова-фест. Ми розуміємо, що зараз заборонене велике скупчення людей, тому вирішили розподілити фестиваль на зони. У цій зоні не лише виступають студенти, а й проводять різні майстер-класи, також можна пограти у настільні ігри. Студенти радо погодилися виступати, вони завжди готові демонструвати свої таланти,» - каже співорганізатор Дмитро Павлюк.

Співорганізатор Обнова Фесту Дмитро Павлюк

Та основний концерт розпочався о 18:00 із виступами відомих чернівецьких та українських гуртів, співаків. На музичній сцені, яка знаходилася у «Господарському дворику» ЧНУ, запалювали своїми виступами: Тьома Паучек, ZAPAL, Tik Tu, соліст гурту Мотор’ролла Сергій Присяжний, гурти Мандри, Тартак.

Виступає Фома і гурт Мандри
На сцені гурт ZAPAL
На сцені соліст гурту Мотор’ролла Сергій Присяжний
На сцені - гурт Тартак
Музикант Іван Боднарюк

«Ми вже виступаємо третій день поспіль. Проте за період карантину ми вже скучили за взаємообміном позитивної енергії від публіки на концертах. Сьогодні я відчув від чернівчан максимальне сприйняття нашої творчості і це дуже круто! Всі нас впізнали, підспівували і для мене велика честь бути у складі гуртку “Тартак” і співати їхні легендарні пісні. Найбільше мені сподобалася цьогорічна локація біля університету. Ми як дізналися, що будемо виступати на території ЧНУ відразу зраділи і погодилися тому, що колись я навіть хотів прийти на екскурсію, проте чомусь не вийшло, а сьогодні ми граємо тут повноцінний концерт. Обнова-фест – це дуже крутий фестиваль, який асоціюється із Чернівцями,» - каже кореспондентці БукІнфо новий соліст гурту «Тартак» Сергій Строян.

На Обнові-фест відвідувачі, студенти та викладачі разом відпочивали та отримали багато приємних емоцій.

"Обнова-фест 2021 видалась на славу, хоча минулих років я не бувала на таких фестивалях. Цьогоріч була захоплююча програма та душевна атмосфера. Студенти університету дуже талановиті і відповідно я отримала море задоволення. Щодо концертів на основній сцені то моїми фаворитами стали гурти: ZAPAL, Tik Tu, Тартак. Я хочу, щоб більше проводили такі заходи але, бажано, безкоштовно," - каже студентка ЧНУ Крістіна Константинюк.

Дмитро Павлюк із студенткою Крістіною Константинюк

"Раніше я бував на обнові але лише біля основної сцени. Цього року мене вразило різноманіття локацій і виступи духовних лідерів. Виступи моїх друзів студентів були цікавими та на професійному рівні, а найбільше сподобалася зкоординованість і взаємопідтримка студентів", - каже студент Олександр Фисюк.

Олександр Фисюк з друзями

Завершили святкування фестивалю Обнова-фест співом Гімну України під супровід гурту «Мандри».

Даяна ГРУБЕР, студентка ЧНУ ім.Ю.Федьковича
Спеціально для БукІнфо (с)

Світлини авторки


Коментарі:
Більше новин по темі: