На Буковину сунуть морози: синоптики розповіли, як довго триватимуть холоди

ДОЧЕКАЛИСЯ ЗИМИ /

На відміну від минулого року, цьогоріч на Буковину прийшла справжня кліматична зима. У вихідні синоптики прогнозують 9-14 градусів морозу, у гірських районах температура повітря опуститься до 25 градусів нижче нуля. Синоптики прогнозують зниження температури повітря на території Чернівецької області, починаючи з 16 січня.

Про це у коментарі ІА АСС розповіла начальниця Чернівецького обласного гідрометцентру Тетяна Негадайлова.

Температура повітря опуститься до 9-14 градусів морозу. У гірських районах області прогнозують 20-25 градусів нижче нуля. «Ці температури у нас утримаються за рахунок того, що у тилі циклону, завдяки Карпатам, формуватиметься купчасто-дощова хмарність, яка утримає від більш низьких температур. Випаде невеликий сніг, місцями помірний сніг і нагадає, що зима у нас на порозі», - каже Тетяна Негадайлова.

Зимовий характер погоди переважатиме на території Буковини до кінця січня, прогнозують синоптики.

«До середини наступного тижня морози дещо послабнуть. Вдень температура повітря знову підніматиметься до 0 градусів, а потім буде черговий захід холодного повітря і знову зимовий характер погоди. Так що з такими перервами ми очікуємо зимову погоду до кінця місяця», - розповіла синоптик.

Коли прийде весна

За словами Тетяни Негадайлової, останніми роками, за виключенням 2018-го, на Буковині була дуже рання весна, а торік кліматичної зими взагалі не було, тому що осінь перейшла у весняну погоду. Цьогоріч температури повітря будуть також вищими за кліматичну норму на 1-2 градуси.

«У попередні роки весна була на 2-3 тижні раніше за кліматичну норму і починалася у лютому. Цьогоріч очікується дещо прохолодніша погода, але цей ранній прихід весни, який характерний для теплих років, ще збережеться», - каже синоптик. Тетяна Негадайлова додала, що цьогоріч, на відміну від минулого року, кліматична зима на Буковину таки прийшла.

«У нас ще 6 грудня був перехід температури через 0 градусів в бік зниження, але буквально через два тижні температура стала плюсовою, це не весна, а тривала відлига. А зараз температури перейдуть через 0 градусів у бік зниження на тривалий час, тобто зима кліматична у нас цього року буде», - зазначила синоптик.


Коментарі:
Більше новин по темі: