Мінливий березень: тепла погода змінюватиметься заморозками

Протягом лютого температура повітря скоріше нагадувала ранню весняну, подекуди навіть квітневу погоду. За прогнозом синоптиків на місяць, тенденція до стабільного тепла збережеться й у березні.

Про це повідомляє NV.

Довгострокові прогнози по Європі вказують на переважання процесів антициклонального характеру. В зв’язку з цим у перші дні березня в Україні та на сході Європи очікується південно-східне перенесення повітряних мас під впливом азійського антициклону. В кінці першої декади місяця йому на зміну прийде область високого тиску з півночі, із районів Скандинавського півострова та країн Балтії. Через це буде спостерігатися зниження температури повітря на 3−7 градусів, що не заважатиме їй перевищувати кліматичну норму. Цей період буде доволі контрастним, з нічним мінусом від 2 до 8 градусів та плюсовою температурою вдень.

У другій декаді березня очікується певна перебудова атмосферних процесів. Розвиток багатоцентрової області низького тиску над країнами центральної та південної Європи, а також Середземним морем спричинить активізацію циклонічної діяльності та атмосферних фронтів, у тому числі й над територією України. В цей період збільшиться ймовірність опадів, переважно у вигляді дощу та мокрого снігу. Денна температура повітря залишатиметься достатньо високою, до того ж потеплішають ночі.

У третій декаді місяця зросте інтенсивність та повторюваність опадів у вигляді дощів, особливо у західних, північних та центральних областях. Область зниженого тиску та фронтальні розділи охоплять більшу частину Європи. Переважатимуть західні та південно-західні повітряні маси, тому температура буде вище за норму, з незначними міждобовими коливаннями, в окремі дні можуть бути нічні приморозки місцями до -1−7 градусів скрізь, крім півдня.

Отже, середньомісячна температура березня по всій країні очікується вищою за норму на 2 — 3,5 градуси. Вона коливатиметься в межах +1+6 градусів, в Одеській та місцями західних областях +7+8 градусів, у Карпатах близько 0 градусів.

Імовірність опадів помітно збільшиться у другій половині місяця, коли країну частіше відвідуватимуть циклони та атмосферні фронти, але сумарно за місяць сума опадів опиниться в межах норми, у західних областях місцями вище за норму на 15 - 30 відсотків.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації