Краєвиди гори Томнатик на Буковині показали з висоти пташиного польоту

Краєвиди гори Томнатик, де знаходиться покинута військова база "Памір", показали з висоти пташиного польоту. Світлини опублікували в міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, передає Подільський лісовий офіс.

“Віртуальна подорож в унікальне місце з лісівниками Буковини”, - підписали фото.

На світлинах — краєвиди з Томнатика. А на вершині - вражаюча біла куля секретної радіолокаційної станції "Памір".

Гора Томнатик або Памір, як її називають місцеві мешканці, розташована в Путильському районі. Висота гори – 1565 метрів. Тут відкриваються чудові краєвиди, видно вершини румунських Карпат.

Більша частина гори Томнатик знаходиться в природній зоні субальпійських луків і покрита травами та чагарниками, які називаються полонинами. Вчені вважають, що трави цього високогір’я екологічно найчистіші в Європі.

На вершині гори розташована покинута радянська військова база "Памір". Ця радіолокаційна військова станція була створена в СРСР для точності визначення кута місця і висоти цілі в небі. У найбільшому з куполів донині збереглася радіолокаційна антена "П-14 Лєна". Антени кругового огляду забезпечували постійний моніторинг, який з 1960-го тривав майже 30 років.

Цими стежками проходять туристичні маршрути. Лісівники Путильщини по дорозі збудували альтанки та відпочинкові зони, аби туристи могли відпочити, підіймаючись на вершину, - йдеться у повідомленні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації