Кальянний тренд чи вся правда про ефект димних агрегатів

Фахівці в галузі медицини заявляють, що куріння кальяну так само небезпечно, як і цигарки. Відповідно до досліджень, у сумішах для кальяну міститься щонайменше 82 шкідливі речовини, зокрема 27 їх викликають рак. Крім того, у тютюні містяться токсичні метали, окис вуглецю та інші шкідливі частки*.

Кальяни https://duda.com.ua/category/kaljany/ часто подають нам як здорову альтернативу сигареті. Дим кальяну містить менше шкідливих речовин, аніж сигаретний, тому що він фільтрується водою в кальяні. Але, правду кажучи, чи так це? Розібратися в цьому допоможуть експерти з кальянології – інтернет-магазин ДуДа. На сторінках віртуального каталогу представлений великий асортимент наргіле від різних виробників. Співробітники магазину знають про кальянів і допоможуть розібратися в питаннях, які так цікавлять мільйони користувачів у всьому світі.

Фото: duda.com.ua

Все, що ви хочете знати про кальяни

Лікарі переконані, що у кальянах фільтрації немає. Натомість, завдяки охолоджувальному ефекту води дим менше дряпає горло курця, а це означає, що він вдихається ще глибше. Тобто, в міру охолодження ви вдихаєте дим набагато сильніше, а отже забруднюючі речовини проникають глибоко в легені.

До того ж сеанси куріння кальяну тривають набагато довше, ніж цигарок – до 60 хвилин. Це означає, що вдихання відбувається набагато частіше, ніж при звичайному курінні. Варто вважати, що обсяг диму за сеанс кальяну приблизно дорівнює 1 пачці сигарет - і це в кращому разі. Це означає, що дим сильніше впливає.

Також фахівці зазначають, що інгредієнти тютюну для кальяну сприяють розвитку раку та серцево-судинних захворювань. Багато хто не знає, що суміші для кальяну зазвичай містять тютюн. Є також продукти, що не містять тютюну, але вони трапляються рідко. А це означає, що при курінні кальяну в легені часто потрапляють ті ж забруднювачі, що й за звичайного куріння.

З димом нікотин та смоли потрапляють в організм. А це збільшує ризики зіткнутися із раком легень. Також можуть розвиватися рак порожнини рота, стравоходу та шлунку. Але це не єдиний ризик, пов'язаний із курінням кальяну. З досвіду відомо, що більшість курців стикаються із серцево-судинними захворюваннями.

Варто зазначити, що кальян сам по собі не такий шкідливий, як суміші для куріння. Нікотин, який міститься в тютюні для наргіле, є однією з найнебезпечніших речовин, що викликають залежність, і викликає звикання.

Альтернатива кальянам

Останнім часом виникла тенденція до використання електронних сигарет. Але чи справді це здоровіша заміна кальяну? Досліджень, які доводять чи спростовують це немає. У будь-якому випадку є певні ризики, про які часто забувають.

Кальян без тютюну: здорове рішення?

Будь-хто, хто регулярно ходить до кальян-барів, знає, що існують суміші для кальяну без тютюну, які вважаються менш шкідливими для здоров'я. Тож чи можна спокійно насолоджуватися димним агрегатом і не боятися за своє здоров'я? Продукти, що не містять тютюну, менш шкідливі для здоров'я. Але такою альтернативою теж не варто захоплюватися, оскільки все одно у таких сумішах містяться забруднюючі речовини.

Наш висновок такий: повністю заборонити кальяни неможливо, але обмежити його споживання можна. Насамперед це буде корисно для вашого здоров'я. Тому намагайтеся мінімізувати використання димного агрегату та віддавайте перевагу сумішам, які не містять тютюну.

*на правах реклами


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації