Ідемо на рекорд. Коли у серпні спека стане нестерпною

Представниця Укргідрометцентру Наталія Птуха розповіла NV про погоду на поточний тиждень до наступних вихідних включно та поділилась прогнозом на серпень.

Якою буде погода впродовж найближчого тижня до вихідних?

Цього тижня йде зміна синоптичної ситуації. Початок, як ми бачимо, ще з фронтами, дощами, навіть не лише по західних областях, а й по центральних, наприклад. А от надалі вже переважатиме поле підвищеного тиску: менше опадів і, головне, у нас буде доволі спекотна погода. Починаючи з середи вже будуть досить високі температури.

Ще завтра атмосферний фронт спричинить у більшості північних та центральних областей, а також на Харківщині, Одещині та Миколаївщині короткочасні дощі, місцями грози. Решта території поки буде ще без опадів. А потім 2-го числа надійде наступний атмосферний фронт, він буде наближатися із заходу. Протягом доби він буде у західних областях, в денні години — також у північних, місцями і центральні області захопить. Тобто його вплив буде в цих регіонах, який проявлятиметься у вигляді короткочасних дощів, місцями з грозами. В окремих районах навіть може бути град та шквали 15−20 м/с. Цей фронт буде більш активний, ніж попередній, який сьогодні і завтра проходить через територію України.

Надалі, 4-го і 5-го серпня переважно суха, спекотна погода. Лише у західних областях окремі короткочасні дощі та грози, але температура всюди буде підвищуватися. Чому такі підвищення? Це тому, що у нас будуть змінюватися повітряні потоки. Якщо сьогодні ось початок тижня свіженький такий доволі, і вітер переважає з північного заходу, то вже завтра переважатиме вітер південний по всій території України. І, відповідно, до нас буде надходити більш тепла повітряна маса з південних широт. Це зумовить підвищення температури у багатьох областях. Завтра ще не так воно буде відчуватися, хіба що на півдні і сході країни в денні години +27…+32.

2−3 серпня на переважній частині території України вночі ще +14…+19, вдень +25…+30. В західних областях 2-го числа навіть +25…+26 — за рахунок того, що там дощі будуть іти. Але південний схід вже відчує спеку повною мірою: там вночі +18…+23, а вдень +28…+33. Ось такі показники будуть.

А з 4-го числа вже по всій території України +16…+22 вночі, на узбережжі морів навіть до +25 в нічні години — це вже вважається тропічні ночі.

В денні години по країні +28…+34, а в південній частині, східній і подекуди в центральних областях місцями навіть +35…+37. Очікуємо на спекотну погоду. Відповідно, українцям треба бути до цього готовим, особливо тим, хто метеозалежний.

За вашими прогнозами, як довго буде утримуватись така синоптична ситуація?

Наразі маємо основні прогнози на тиждень, а таку ось спеку очікуємо у другій половині поточного тижня. Поки що відповідні процеси будуть триматися, до 7-го числа точно. А потім вже певна зміна синоптичної ситуації очікується, і спека трошки спаде.

Отже, наступні вихідні будуть спекотні?

Так, починаючи з п’ятниці, субота і неділя. Це будуть спекотні дні. Треба це враховувати.

Які у вас прогнози загалом на серпень? Якими прогнозами можете поділитися зараз стосовно того, яким буде останній місяць літа?

Скоріше за все, середньомісячна температура на 2 градуси може бути вища за кліматичну норму, в той час як попередні 2 місяці були на 1−1,5 градуси жаркішими за цим показником.

Зараз по земній кулі Всесвітня метеорологічна організація фіксує температурні рекорди. Це пов’язано з тим процесом, який розпочався, як я вже казала, наприкінці весни — на початку літа. Тобто в першій половині літа ель-ніньйо був у такій перехідній фазі, але тепер вже повністю перейшов в активну фазу. Поверхневі води у південній частині Тихого океану вже прогрілися до відповідного рівня, і це починає дуже активно впливати на всі процеси по планеті. Відповідно, виділяється більше енергії в атмосферу, і атмосфері треба її кудись дівати. В різних регіонах це проявляється по-різному. Десь це спека, десь це, наприклад, може бути град, як нещодавно був зафіксований в Італії - 19 сантиметрів. Це для території Європи найбільший рекорд градини був побитий за всю історію інструментального спостереження. І це якраз таки вказує на те, що дійсно в атмосфері щось відбувається. Плюс, звичайно, антропогенний фактор накладається. А на 2024-й рік розраховують, що може бути багато температурних рекордів. Подивимось, як буде розвиватися ситуація, але наразі у науковців такі припущення. Ель-ніньйо — процес довготривалий, тож максимальний вплив, швидше за все, ми відчуємо у 2024 році, але вже й у цьому бачимо прояви.

Чи йдеться про те, що серпень стане найжаркішим літнім місяцем у цьому році?

Можливо. Поки зарано про це говорити, але, за прогнозами, якщо він у нас на 2 градуси буде теплішим за кліматичну норму (за середньомісячними показниками), відповідно, це дещо вище, ніж було у червні та липні. І ми вже бачимо, що таких високих температур, які зараз прогнозуємо на першу декаду серпня, в липні і в червні не було.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації