Дитяча піжама: історія й сучасні моделі

МОДНО І ЗРУЧНО* /

Піжама – це зручний одяг для сну й відпочинку, що входить в гардероб, як дорослих, так і дітей. Його завезли в Європу з Індії в 18 столітті. Там це був повсякденний одяг – туніка до колін і шаровари, що фіксуються за допомогою шнурка. Хоча існували й інші моделі, а також схожі елементи були характерні для національних костюмів жителів цілого ряду східних країн.

Спочатку новинка викликала інтерес, але широкого застосування їй не знайшли. Приблизно в 1870 році вона стає популярною спочатку в Великобританії, а потім і по всій Європі, поступово витісняє звичні нічні сорочки з чоловічого гардероба.

Оригінальні пропозиції

 

На початку 20-х років Коко Шанель включає у свої покази жіночі моделі. Але першим представив колекцію піжам в денному та вечірньому стилях в 1911 році кутюр'є Поль Пуаре. Вечірні варіанти, що призначалися для вечері в неформальних обставинах були дуже популярні в 30-ті і 60-ті. Їх шили з м'якого шовку, прикрашали бахромою, а штанини обов'язково були широкими. У 50-ті з'явилися пляжні моделі, але мода на них швидко пройшла.

Виробники переходять до форм, зручних для сну й відпочинку. В середині 60-х піжами остаточно закріплюються у дитячому гардеробі. Традиційні для того часу варіанти являли собою вільну сорочку (застібається на ґудзики) із відкладним коміром і штани. Для пошиття застосовувалися легка бавовна чи фланель, Поступово від використання ґудзиків відмовилися і, якщо раніше верхню й нижню частину можна було купити окремо, то сьогодні вони продаються в комплекті.

Сучасна колекція дитячих варіантів представлена ​​на сайті інтернет-магазину Панама https://panama.ua/categorys/102871/:

Традиційні. Являють собою кофту, яка одягається через голову та штани. Модель доповнюється манжетами, що забезпечують м'яку фіксацію на щиколотках і зап'ястках. Якщо в дитячій кімнаті тепло одягаємо легші варіанти. Наприклад, майку з шортами або футболку з бриджами.

Сліпи. Цілісний варіант, який зазвичай застібається на блискавку, а також можуть використовуватися кнопки.

Боді. Це пропозиції для малюків. Спеціальна застібка (кнопки), розташована між ніжок дитини та дозволяє легко й швидко змінити підгузок без переодягання.

Кігурумі. Конструктивно – це комбінезон з капюшоном, який оформлений в зоологічному або анімаційному стилі. Такі моделі мають досить великі накладні елементи, які характерні для певної тварини або персонажа. Це можуть бути вуха, хвіст, лапки, опуклі принти. Іноді виробники обмежуються тільки оригінальним малюнком, але наявність капюшона служить характерною особливістю. Залежно від виконання кігурумі може використовуватися для сну, як домашній і навіть маскарадний костюм.Також застосовуються для дачного відпочинку, як одяг для пікніків або наряд для тематичних вечірок.

У США дитячі моделі стали певним символом свободи. Так у багатьох школах цієї країни є певні дні, в які учні молодших і середніх класів приходять на заняття в піжамах. Але у 2020 році, у зв'язку з переходом на дистанційне навчання через пандемію, багато навчальних закладів рекомендують дотримуватися шкільного дрес-коду навіть вдома.

Використовувані матеріали

Виробників сміливо експериментують з фасонами та оформленням, але перелік застосовуваних тканин практично не змінюються:

► Бавовна. Натуральне волокно, яке добре пропускає повітря, легко вбирає природну вологу. Для підвищення рівня теплозахисту необхідно додаткове ворсування. Але є і певні недоліки – схильність до деформації та усадки.

► Трикотаж. Еластичне волокно, яке має особливий спосіб плетіння – переплетення петель, а не ниток. Такі вироби добре піддаються фарбуванню, приємні на дотик. Вони відрізняються високою міцністю, еластичністю, не накопичують статичної електрики. Але для підвищення практичності виробники часто доповнюють бавовну синтетичними волокнами – еластаном, поліамідом, лавсаном. Хоча в процентному співвідношенні синтетика поступається натуральним складовим, такі вироби не підходять для малюків.

► Фланель. Бавовняна тканина з начосом, інколи з невеликою кількістю віскози. Добре зберігає тепло, створює приємні тактильні відчуття, не подразнює шкіру, підходить алергікам. Але такі вироби довго сохнуть, можуть після прання дати усадку, при тривалому носінні втрачають привабливість.

► Віскоза. Хороший вибір для легких варіантів. Це синтетичне волокно, що отримано з натуральної сировини (целюлоза). Зазвичай застосовується для пошиття моделей для школярів. Добре піддається фарбуванню, легше бавовни у 2 рази, але сильно мнеться й при частих праннях втрачає міцність.

Дитяча піжама – це зручний, практичний одяг, який потрібен кожній дитині. При підборі варіанта враховуємо не тільки зріст і вік її майбутнього власника, але й склад тканини, а також фасон.

* прес-реліз


Коментарі:
Більше новин по темі: