Чортория - Чернівці: Як на Буковині відзначають 80-річний ювілей кіномитця Івана Миколайчука

У Чернівецькій області відзначають 80 років від Дня народження актора й режисера Івана Миколайчука. На подвір’ї садиби-музею митця у селі Чортория запланували виставу "Білий птах Буковини". Через дощ її перенесли в Брусницький будинок культури.

Про це повідомляє Суспільне Буковина.

У клубі показували виставу про життя актора. За словами авторки Людмили Скрипки, її створили за листами Миколайчука, спогадами його друзів та уривками не екранізованих сценаріїв.

Фото: Суспільне Буковина
Вистава та наїдки: як на Буковині святкують день народження Івана Миколайчука
Вистава показує життя Миколайчука. У виставі зіграв весь творчий колектив муздрамтеатру. Фото: Суспільне Буковина
Вистава та народна музика: як на Буковині відзначають 80 років від Дня народження Миколайчука
Племінник Івана Миколайчука. Фото: Суспільне Буковина

Біля будинку культури презентували буковинські страви. Там частували голубцями, варениками та начинкою. Грали народні музиканти.

Вистава та народна музика: як на Буковині відзначають 80 років від Дня народження Миколайчука
Частування біля Брусницького клубу. Фото: Суспільне Буковина

Під час свята свій багатогранний талант відкрив і голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук:

Окрім святкування в Чорториї заходи відбудуться в культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука в Чернівцях. Зокрема там планують вуличні перформанси, виставки, інсталяції та публічні дискусії.

Урочисто відкрили кіномистецький центр Івана Миколайчука в Чернівцях (Фото - Степана Карачка)

15-го червня о 15:00 в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука відбулося театралізоване дійство присвячене 80-річчю з дня народження Івана Миколайчука – «Миколайчук OPEN».

«Кіномистецький центр Івана Миколайчука повинен стати не просто кінотеатром. Хочеться, аби він був хорошою платформою, що здатна об’єднати культурний кластер Чернівців. І таким чином бути рушієм розвитку культури в місті», — заявив Іван Бутняк.

Відбулась публічна дискусія «Вавилон XXI» в арт-просторі «Іван Хаб». Гості дискусії: Володимир Войтенко – кінознавець, Голова спілки кінокритиків України Лариса Брюховецька (онлайн) – кінознавець, керівник Центру кінематографічних студій НаУКМА, головний редактор журналу “Кіно-Театр”, секретар Національної спілки кінематографістів України, лауреат премії ім. Івана Миколайчука Василь Ілащук – продюсер, ведучий, народний артист України Роман Балаян (онлайн) – кінорежисер, народний артист України В рамках дискусії відбудеться презентація книги Мирослава Лазарука «Чорторийські марева-видіння». Модератор диcкусії – Олександр Докієн

Заклад не буде намагатися складати конкуренцію приватним кінотеатрам, бо разом із демонстрацією фільмів передбачені в ньому умови дають змогу проводити будь-які заходи, пов’язані з мистецтвом. І кіномистецький центр має все необхідне для того, аби стати центром культури в Чернівцях.


Коментарі:
Більше новин по темі: