Чернівецька область входить в ТОП-3 областей всієї України, де зафіксовано найбільший приріст податків від туризму

Чернівецька область входить в ТОП-3 областей всієї України, де зафіксовано найбільший приріст податків від туризму. Туристичний збір на Буковині у 2023 році становив 3,3 млн. грн., що рівно в три рази перевищує показник 2021 року. А загальна сума податкових надходжень від туристичної галузі нашої області минулоріч сягнула майже 30 млн гривень, що на 60% більше у порівнянні з 2021 роком.

У Чернівецькій ОВА називають це “надзвичайно позитивною динамікою”, яка свідчить про відчутне підвищення рівня туристичної привабливості нашого регіону, незважаючи на війну. Це важливо не лише для загального розвитку Буковини, але й в контексті підтримки Збройних сил України. Адже, чим стрімкіше розвивається певна галузь, тим більше від неї надходить податків — тим більшим є внесок Чернівецької області у перемогу.

Для подальшого розвитку туристичної галузі на Буковині є всі передумови. Зокрема, на державному обліку перебувають майже 1800 пам’яток культурної спадщини: 467 – археології, 534 – історії, 694 – містобудування та архітектури, 76 – монументального мистецтва, 147 музеїв.

Для любителів активного туризму в області створено 39 промаркованих маршрутів, які проходять як по Буковинсько-Покутським Карпатам так і схилами Дністра.

Наразі триває робота щодо створення нового водного маршруту по Дністру, який влада планує презентувати в червні цього року.

Привабливими для туристів є і колишня радіолокаційна станція Памір на горі Томнатик, унікальне гірське озеро «Буковинське око», Смугарські водоспади і Дністровський каньйон.

Також активно розвивається спелеотуризм. В області знаходяться майже 130 печер. Цьогоріч заплановано екскурсії в печеру «Буковинка», довжина якої приблизно 5,5 км.

Також на теренах області створено три національні природні парки: «Вижницький», «Черемоський» та «Хотинський», які, крім іншого, надають туристичні послуги.

На Буковині для кожного мандрівника знайдеться улюблена і незабутня локація, а для туристичних операторів — своя ніша на ринку відповідних послуг.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації