Через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде, - Микола Кульбіда

Українці можуть залишитись без снігу вже найближчі 20 років

В Україні за останні роки значно збільшилася середньорічна температура. Це може призвести до того, що вже через якихось два десятки років в Україні не буде зими. Про це в інтерв'ю Парламент.ua розказав директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

«Глобальне потепління, звісно, не могло оминути Україну. Скажу більше, наша держава належить до тих країн, в яких воно досить відчутно – середньорічна температура за останні кілька років збільшилась на 1,6-1,7 градуса Цельсія», – розказав фахіваць.

За його словами, щороку в Україні в середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий скорочується.

Україна через підвищення середньорічної температури може залишитися без звичних нам зим. Фото: Glavcom.ua

«Якщо все так і продовжуватиметься, то не виключено, що через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде», – резюмував він.

Нагадаємо, раніше експерти розказали, як зміниться клімат України через 50 років.

Зокрема, за найбільш імовірного сценарію, у найближчі 50-100 років клімат в Україні ставатиме все більш сухим.

За прогнозами експертів, високотемпературні, сухі повітряні маси будуть надходити з колишніх степів Прикаспію, які перетворюються на пустелі й напівпустелі. Поступове опустелювання повзтиме з південного сходу України на північний захід. Воно принесе спекотне, а головне сухе літо.

Зими загалом також стануть дещо теплішими, але через атмосферне розбалансування в Україну періодично надходитимуть аномальні похолодання з Арктики з сильним снігом і морозами.

Додамо, що проблеми глобальних змін клімату та руйнівних природних катаклізмів все гостріше стоять перед Європою та Україною зокрема.


Коментарі:
Більше новин по темі: