Жодних виборів під час війни: голови парламентських фракцій підписали відповідний меморандум

Як заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія під час чергової зустрічі у форматі "Діалог Жана Мане" за участю колишнього голови Європарламенту Пета Кокса, голови парламентських фракцій в закритому режимі підписали меморандум про проведення наступних виборів тільки по завершенню воєнного стану, пишуть українські ЗМІ.

В документі йдеться про "тверду рішучість працювати разом попри розбіжності політичних поглядів". Підписанти, зокрема, дійшли згоди, що майбутні парламентські і президентські вибори проводяться після завершення війни та не менше, ніж за шість місяців після завершення воєнного стану.

Зазначено, що майбутні вибори відбуваються на основі діючого Виборчого кодексу зі збереженням за основу виборчих систем національних та місцевих виборів.

Серед підписантів – не тільки голови фракцій, як про це говорив Арахамія. Першими свої автографи поставили керівники парламенту – перший віцеспікер Олександр Корнієнко та віцеспікерка Олена Кондратюк. «Слугу народу» представляють аж четверо підписантів: керівник мегафракції Давид Арахамія та нардепи, які навіть не є його заступниками, – Вадим Галайчук, Сергій Кальченко та Вікторія Подгорна. Від інших фракцій – також по кілька підписів: Ірини Геращенко, Андрія Парубія та Іванни Клімпуш-Цинцадзе від «ЄС», Юлії Тимошенко та Сергія Соболєва від «Батьківщини», Олександри Устінової та Володимира Цабаля від «Голосу».

Окрім фракцій, від ідеї виборів під час війни відхрестилися і депутатські групи. Пікантність в тому, що вони складаються, в основному, з мажоритарників, а мажоритарна система на наступних виборах, згідно з Виборчим кодексом, діяти не буде. Від «Довіри» підписи поставили Володимир Арешонков та Лариса Білозір, від «спадкоємиці» ОПЗЖ «Платформи за життя та мир» – Михайло Папієв і від «За майбутнє», – Анна Скороход, прізвище якої було вписано від руки, схоже, в останній момент. Група «Відновлення України» підписання проігнорувала.

Свої підписи під намірами не проводити вибори до завершення війни поставили представники всіх парламентських фракцій та груп, крім «Відновлення України»
Свої підписи під намірами не проводити вибори до завершення війни поставили представники всіх парламентських фракцій та груп, крім «Відновлення України»

"Діалоги Жана Мане" (один з "батьків-засновників" Європейського союзу) задля миру та демократії – формат, розроблений Європарламентом. Він поєднує парламентську медіацію та діалог між політичними силами для досягнення консенсусу щодо важливих для національної політики питань. Перша зустріч у такому форматі відбулася у жовтні 2016 року.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 30 вересня-13 жовтня провів всеукраїнське опитування громадської думки щодо того коли мають бути проведені вибори та щодо ставлення до можливого обмеження прав громадян на період відновлення.

За результатами опитування станом на жовтень 2023 року 81% респондентів вважають, що вибори мають проводитися після війни й зараз вони не на часі. Вважають, що вибори вже мають проводитися попри війну – 16%.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації