Зеленський, Шмигаль і Стефанчук просять ВР підтримувати навіть непопулярні закони на шляху до ЄС

Президент України Володимир Зеленський, спікер ВР Руслан Стефанчук та прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підписали спільну заяву щодо досягнення повноцінного членства в ЄС.

Про це Зеленський повідомив у своєму телеграм-каналі, інформує Цензор.НЕТ.

"Сьогодні ми разом з головою Верховної Ради України та прем’єр-міністром підписуємо Спільну заяву, яка є сигналом єдності всіх гілок влади та свідченням нашої рішучості в досягненні стратегічної мети України, а саме - повноцінного членства у Європейському Союзі. І підписання цієї заяви має означати те саме, що й підписання заявки на вступ на п'ятий день війни", - йдеться у повідомленні.

"Ми йшли до кандидатства 115 днів. І наш шлях до членства не має займати роки чи десятиліття. Ми маємо долати цей шлях швидко. Зробити нашу частину роботи ідеально. Щоб дати змогу нашим друзям у Європейському Союзі так само швидко й консолідовано ухвалити для нас іще одне історичне рішення", - додає Зеленський.

Фото: Укрінформ

"Україна здобула статус кандидата на вступ до Європейського Союзу. 115 днів між подачею української заявки на вступ і відповіддю Європейського Союзу - це рекордно короткий термін. Ми були згуртовані так само, як заради нашої оборони. Ми діяли в єдності - так само, як для захисту нашої держави, нашої землі. Ми не зупинялися ні на мить, поки Європейська рада не ухвалила позитивне рішення. Так само не зупинимось ні на мить, поки не здобудемо перемогу", - заявив Зеленський у зверненні до ВР.

За словами глави держави, необхідно готувати державу до початку переговорів про членство так само інтенсивно й так само відповідально, як готували рішення про кандидатство.

Фото: Укрінформ

"Багато рішень залежатиме саме від Верховної Ради України, від кожного з депутатів. Від того, наскільки ви, шановні народні депутати, готові працювати заради цього шляху. І від того, наскільки урядовці будуть працювати в координації з вами і з нашою дипломатією. Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом реалізована вже на 63%, і 37% залишаються завданнями для нас усіх, для нашої держави. Але вам належить ще розробити, захистити перед колегами й ухвалити десятки важливих законопроектів. Це також буде непросто. Однак цьому немає альтернативи. Навіть якщо ви знаєте, що не зберете оплесків тим чи іншим рішенням, але якщо це рішення потрібне для цього складного, важливого європейського шляху нашої держави, ви повинні ухвалити таке рішення", - додав Зеленський.

Фон дер Ляєн назвала пріоритетні реформи

Урсула фон дер Ляєн перед відкриттям засідання у Брюсселі, де розглядалося питання статусу кандидата для України. Фото: DW

Також до парламенту України відеозв'язком звернулася очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen). Вона привітала українських законодавців із отриманням статусу кандидата в ЄС, незважаючи на те, що на сході та півдні країни продовжується війна з Росією. "Попереду довгий шлях, але Європа буде поруч з вами на кожному кроці цього шляху, скільки завгодно, від цих темних днів війни до моменту, коли ви переступите поріг ЄС", - цитує її агенція Reuters.

Водночас очільниця Єврокомісії наголосила на необхідності подальших реформ для початку офіційних переговорів про вступ України. Серед першочергових вона назвала: ухвалення законів про ЗМІ та відбір незалежних суддів до Конституційного суду відповідно до норм Ради Європи, а також призначення якнайшвидше нових керівників антикорупційних органів - Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро.

При цьому фон дер Ляєн похвалила Україну за те, що та стала єдиним партнером ЄС у Східній Європі, "який ухвалив закон щодо зменшення впливу олігархів на економічне та політичне життя". Втім, "тепер потрібно зосередитися на тому, щоб цей закон був юридично обґрунтованим", додала вона. "Україна буде в лідерах. Масштабні інвестиції повинні прийти, але щоб максимізувати їхній вплив і зміцнити довіру бізнесу, інвестиції потрібно буде поєднати з новою хвилею реформ", - цитує її AFP.

Після виступу фон дер Ляєн у Верховну Раду внесли прапор ЄС. Його встановили біля президії поруч із українським. Зеленський зазначив, що він "має стати не просто символом, а завданням для всіх гілок влади не допускати пауз у роботі й ухвалювати рішення, необхідні для європейського шляху України".


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації