Зеленський обурений зловживаннями у військоматах: "Там мають працювати люди, які бачили війну, пройшли її"

Президент України Володимир Зеленський висловив власне обурення виявленими численими перевірками зловживання у багатьох Територальних центрах комплектації і СП (військкоматах). Про це від повідомив у традиційному вечірньому відеозверненні до українців, перебуваючи на Закарпатті.

Він, зокрема, сказав, що відбулися доповіді глави СБУ Василя Малюка та керівника МВС Ігоря Клименка щодо перевірки "воєнкомів". За словами президента, перевірки виявляють безліч зловживань, "відверто огидних".

"Висновок очевидний: у системі комплектування потрібні люди, які розуміють, що таке цінність захисту України. Цінність, а не ціна рішень. У військкоматах мають працювати люди, які бачили війну, пройшли її. Є ті, хто, на жаль, втратив кінцівки, але не втратив гідність і не втратив Україну. Дякую їм", – зауважив глава держави.

Нагадаємо, майже 100 обшуків у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки 11 областей України виявили схему з уникнення призову на військову службу. Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Повідомляється, що співробітники районних ТЦК в областях, у співпраці з членами військово-лікарської комісії, за допомогою третіх осіб, організували схему виготовлення довідок про непридатність чоловіків до військової служби за станом здоров’я.

Згодом військовозобов’язаних виключали з обліку. Така послуга в середньому становила 6 тис. доларів. Покупці використовували отримані довідки для виїзду за кордон.

"Зазначається, що під час перевірки частини військовозобов’язаних установлено, що вони навіть не прибували для проходження ВЛК. Про це, в тому числі свідчить відсутність будь-яких відомостей про них в електронній системі охорони здоров’я", - пише прокуратура.

У рамках розслідування було здійснено майже 100 санкціонованих обшуків у Одеській, Закарпатській, Київській, Полтавській, Вінницькій, Черкаській, Чернігівській, Львівській, Житомирській, Івано-Франківській областях та Києві. Слідство продовжується, розглядається питання про підозру особам, які причетні до злочинів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації