Яким має бути перемир'я з росією

Основою потенційного перемирʼя між Україною та Російською Федерацією обовʼязково мають бути сильні гарантії безпеки.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт президента України Володимира Зеленського.

"Є чітка позиція, що основою потенційного перемирʼя обовʼязково мають бути сильні гарантії безпеки. Зокрема, розглядають можливість залучення механізмів Північноатлантичного договору як однієї з гарантій безпеки та посилення української армії", - йдеться в заяві.

Водночас у пресслужбі президента зауважили, що початок перемирʼя має розпочатися з обміну полоненими та повернення дітей.

"Це крок, який продемонструє справжній намір Росії щодо миру", - додали в пресслужбі.

Сьогодні, 2 березня, в Лондоні відбувся саміт європейських лідерів ключовою темою якого стала Україна.

Британія після саміту заявила, що зробить важливі кроки в допомозі Україні. Вони передбачають економічні санкції та тиск на Росію. Тим часом прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підтвердив плани щодо створення "коаліції охочих" для забезпечення будь-якої мирної угоди в Україні.

Варто додати. що під час пресконференції, що відбулась після саміту, Стармер оголосив про нову угоду для допомоги Україні.

Він повідомив, що угода дозволить Україні використовувати 1,6 млрд фунтів стерлінгів британського експортного фінансування для закупівлі ще 5 000 ракет для ППО.

Україна та Велика Британія уклали масштабну угоду у сфері безпеки та оборони. Проєкт вартістю 1.6 млрд буде спрямований на зміцнення української ППО.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони України.

Сьогодні, 2 березня, у Британії у складі української делегації на чолі з президентом України Володимиром Зеленським було досягнено стратегічної домовленості, а саме - запуску масштабного проєкту LMM-RapidRanger для зміцнення протиповітряної оборони України.

"У межах цієї ініціативи отримаємо понад 5 000 ракет-перехоплювачів LMM (Lightweight Multirole Missile) та пускові установки до них", - заявив глава Міноборони Рустем Умєров.

Він пояснив, що LMM - це високоточні ракети-інтерсептори, які ефективно знищують дрони типу "Шахед". Міністр наголосив, що ці ракети вже довели свою ефективність у боях 2022-2024 років.

"Ця угода – одна з найбільших в історії України у сфері безпеки та оборони. Проєкт на суму 1.6 млрд фунтів стерлінгів спрямований на зміцнення української ППО до 2030 року. Він фінансується коштом кредиту, гарантованого британською державною агенцією UK Export Finance (UKEF)", - пояснив Умєров.

За даними глави Міноборони, цей проект буде реалізовано разом із британською компанією Thales, українськими підприємствами та урядом Британії.

Він зауважив, що окрім постачання озброєння, міждержавна угода передбачає:

  • локалізацію виробництва
  • передачу технологій.

За словами Умєрова, це посилить стратегічну незалежність України у сфері протиповітряної оборони.

"Дякую британському уряду та всім партнерам за підтримку України у боротьбі за свободу!", - додав міністр.

Нагадаємо, сьогодні у Лондоні пройшов саміт, що був присвячений Україні. У ньому взяли участь лідери понад 10 держав, а також керівництво ЄС і НАТО.


DIM RIA
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації