Як звучав перший запис гімну України 1910 року. Архівне відео

Сьогодні гімн України в усьому світі вважається одним із символів боротьби, незламності та сили духу. Як відомо, уперше знайома нам усім мелодія Михайла Вербицького і текст Павла Чубинського прозвучали 10 березня 1865 року в Перемишлі. Донедавна вважалося, що перший запис "Ще не вмерла Україна" було зроблено у 1916-му у виконанні Михайла Зазуляка. Утім, знайшлася ще більш стара версія українського гімну.

Запис був зроблений у 1910 році. Архівне відео показали на YouТube, пише Oboz.ua

Отже, уперше на платівку гімн був записаний у Кельні, Німеччина, у жовтні 1910 року на студії Gramophon. Виконав його видатний український оперний співак Модест Менцинський. Зробив він це у супроводі оркестру.

Як звучав перший запис гімну України 1910 року. Архівне відео
Видатний український оперний співак Модест Менцинський

Виконання народного гімну записав на матрицю звукорежисер Артур Кларк. Як можна почути в записі, тоді окремі рядки співалися не так, як зараз, – інакше протягувалися слова.

Як ми вже зазначили, уперше "Ще не вмерла Україна" прозвучала 10 березня 1865 року в Перемишлі. Відбулося це з нагоди урочистостей до річниці смерті генія та пророка українського народу, поета Тараса Шевченка. Через 50 років ця композиція стала гімном УНР та ЗУНР, а ще через майже 80 років, у 1992-му, — державним гімном України.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації