Як пройшов День єднання у Чернівцях. Наш фоторепортаж

У Чернівцях відзначили День єднання, який своїм указом запровадив президент України Володимир Зеленський. Це свято запровадили через загострення ситуації на кордоні України та загрозу вторгнення Росії. Це зовсім молоде свято, яке має згуртувати українців та показати, що ми - єдиний народ, особливо в час росйської загрози, яка нависла над нашою країною.

Під час відеозвернення Зеленський заявив: «Цього дня ми вивісимо національні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність. У нас одне-єдине європейське прагнення – ми хочемо свободи та готові її виборювати».

Загалом сьогодні по всій країні стартував марафон #UAразом. О десятій ранку у кожному населеному пункті пролунав гімн України та підняли Національні прапори.

У Чернівцях вулицею Головною пройшла урочиста хода з прапором України.

Безпосередньо на Центральну площу прийшли чимало людей із державними символами, присутні виконали гімн України у супроводі оркестру. Також виступили дитячі творчі колективи та чернівецькі артисти.

Міський голова Чернівців Роман Клічук розповів, що сьогоднішнє свято є важливим для всієї України: «У цей важкий період цей день є вкрай важливим не тільки для Чернівців, а й для всієї України. Ми єдині, ми сильні і ніякий ворог нам не страшний»

Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко у коментарі БукІнфо зазначив, що День єднання є надзвичайно важливим: «Я впевнений, що кожен українець розуміє, що такий День у нас щодня. Адже тільки у єдності наша сила і сьогоднішній день це підтверджує. Дуже багато людей патріотично налаштованих за покликом серця прийшли сьогодні на площу і кожен з нас переконаний, що наша сила у нашій єдності»

Чернівчанка Марія Коломієць прийшла на площу з подругою. Дівчата студентки. Кажуть, що прийшли за покликом серця. – Ми тут, бо інакше не можна. Такі заходи є одним із пазлів національної ідеї. Світ має бачити, що ми єдині. Кожен з нас унікальний, різний, зі своїми радостями та проблемами, але в одному ми єдині – ми хочемо мирно жити у свої крані, розвивати її та просто жити без страху за своє життя та життя своїх близьких й рідних, – каже Марія.

Альона ЧОРНА, для БукІнфо (с)
Світлини авторки


Коментарі:
Більше новин по темі: