Україна може визнати тимчасову російську окупацію 20% території в рамках мирної угоди — NYP
У США вважають, що Україна «готова відмовитися від 20% своїх земель», якщо це буде вважатися визнанням території «де-факто», а не «де-юре», повідомляє The New York Post із посиланням на американські джерела.
«Де-факто» означає, що ми визнаємо, що росіяни окупували цю землю, але ми не говоримо, що [Україна] збирається відмовитися від неї назавжди… «Де-юре» означає, що ми визнаємо, що [росіяни] забирають цю землю і ми ніколи її більше не побачимо", — пояснив високопоставлений чиновник Білого дому, з яким поспілкувалося видання, цитує публікацію NV.
За його словами, Україна під час переговорів з американською делегацією минулого тижня була найбільше стурбована саме цією частиною угоди.
Зазначається, що хоча умови такого кроку ще не визначені, оскільки Київ і Москва ведуть внутрішнє обговорення плану, вони можуть включати розгортання європейських сил в Україні, якщо буде досягнуто закінчення війни і припинення вогню.
«Найскладніше — це те, який вигляд матимуть сили безпеки — ми називаємо це силами стійкості… Сили стійкості — це частина гарантій безпеки, яких хочуть українці, і ми сподіваємося, що вони їх отримають», — повідомив співрозмовник.


Також обговорюють створення окремої миротворчої сили для моніторингу будь-якого припинення вогню, яка виглядатиме як «спільна комісія» росіян, українців і третьої країни, що не є членом НАТО, яка спостерігатиме за лінією фронту, щоб переконатися, що обидві сторони склали зброю.
За даними співрозмовника видання, США також можуть бути залучені, однак не вводячи безпосередньо війська, а «як фінансова сила, разом із третьою стороною».
Пропозиція може також включати визнання США українського Криму російською територією.
Повідомляється, що попри те, що деталі плану вже починають випливати, поки незрозуміло, на якій позиції стоять сторони, оскільки і Київ, і Москва переглядають можливі умови і заперечують повідомлення про те, що вони, ймовірно, підпишуть угоду, щоб не допустити виходу США з-за столу переговорів.
Станом на квітень 2025 року Росія контролює приблизно 20% території України. Це включає майже всю Луганську область, близько 75% Донецької, Запорізької та Херсонської областей, а також Крим, окупований у 2014 році.
У 2024 році російські війська захопили приблизно 4 168 квадратних кілометрів території, переважно сільськогосподарські угіддя та невеликі населені пункти. Це просування коштувало Росії понад 420 тисяч жертв.
17 квітня в Парижі відбулася зустріч української делегації на чолі з головою ОП Андрієм Єрмаком із представниками країн «коаліції охочих» і з представниками США — Марко Рубіо, Стівом Віткоффом і Кітом Келлогом.
18 квітня Марко Рубіо заявив, що влада США очікує на прогрес у досягненні миру в Україні протягом кількох днів — інакше президенту Дональду Трампу повідомлять, що переговори більше не мають сенсу. Трамп підтвердив, що США можуть вийти з переговорів. За даними видання Axios, ці заяви покликані натиснути на Україну, а не на Росію.
Газета New York Post писала, що наступного тижня представники США, України та Європи під час зустрічі в Лондоні хочуть ухвалити рішення про повне і всеосяжне припинення вогню в Україні. Після узгодження рішення про перемир’я його презентують Росії.
20 квітня Дональд Трамп висловив сподівання на досягнення угоди між Україною та Росією вже цього тижня.
-
Пасхальний обмін: Україна повернула 277 військових з російського полону
-
"Вибух, крики. Руки досі трусяться". Кілька районів Дніпра опинилися під атакою дронів: що відбувається на місцях ударів
-
Україна готова купити у Сполучених Штатів десять систем ППО Patriot за $15 млрд. - Зеленський
-
Чи справді рашисти били по зібранню військових? Журналіст Юрій Бутусов про ракетний теракт в Сумах. Що насправді відбулося
-
Точно знаємо, хто це зробив: Буданов розкрив нові подробиці "безбожного" удару Росії по Сумах
-
Рашисти ударили балістикою по Сумах у Вербну неділю. Більше 20 загиблих, майже сотня поранених...