Шість КПП Буковини увійшли до Генерального плану розбудови українсько-румунської митно-прикордонної інфраструктури. Що це означає?

Спільну українсько-румунську стратегію щодо розбудови митно-прикордонної інфраструктури презентували у Чернівцях. Шість пунктів пропуску через українсько-румунський кордон, які знаходяться на території Чернівецької області увійшли до Генерального плану розвитку прикордонної інфраструктури на автомобільних пунктах перетину кордону, який розробили Україна та Румунія.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.

За його словами, до генерального плану внесли 14 пунктів пропуску - шість з яких розташовані на Буковині.

Проєкт покликаний збільшити товарообіг, експортно-імпортні операції, пасажиропотік між Україною та країнами Європейського Союзу. У плані визначили пріоритетність об'єктів. Зокрема пункти пропуску "Порубне- Сірет" і "Біла Криниця – Клімеуць" - визначені як об'єкти вищої пріоритетності, "Дяківці- Раковець" та "Красноїльськ - Вікову де Сус" - середньої. "Шепіт- Ізвоареле Сучевей", "Руська - Ульма" - об'єкти з меншою пріоритетністю.

Першочерговою є реконструкція пунктів пропуску, які вже працюють. Так, розширення пункту перетину кордону "Порубне- Сірет" дозволить збільшити на 20 відсотків вантажопотік і на 40 відсотків пасажиропотік. Для фінансування плануємо залучити міжнародних парнерів і донорів.

На основі Генерального плану будуть сформовані заявки до Єврокомісії. Спільно працюємо для того, щоби Буковина стала сучасним логістичним хабом для міжнародних перевезень.

Участь у презентації генерального плану розбудови пунктів перетину кордону взяли партнери з Румунії, Дорел Фроня - Стратегічний радник з питань митної політики Консультативної місії ЄС в Україні, Іонел Скріоштяну - Державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії, Мустафа Найєм - Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, Сергій Деркач - заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, представники митних та прикордонних служб обох держав.


До пункту пропуску «Сірет-Порубне» у Румунії будують швидкісну автомагістраль: вона буде готова за три роки

За три роки у Румунії до пункту пропуску "Сірет-Порубне, що на Буковині, зроблять швидкісну автомагістраль.

Про це під час презентації українсько-румунську стратегію щодо розбудови митно-прикордонної інфраструктури у Чернівцях розповів Державний секретар Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії Іонел Скріоштяну, пише molbuk.ua

Загальна протяжність автомагістралі "Бухарест-Сірет" становить 420 кілометрів. Перші 320 кілометрів дороги планують зробити за півтора року.

"У нас є підписані 13 контрактів на виконання робіт. Це 320 кілометрів від Флорешт до Пашкань. Від Пашкань до Сучави протягом наступних двох місяців визначать фірму, яка буде проводити роботи. І вже виготовляються документи, щоб робити дорогу від Сучави до Сірету. Вони пішли на затвердження і до кінця року також буде визначений підрядник", - сказав Іонел Скріоштяну.

Читайте також: Це буде вигідно усім: посадовець з Румунії пояснив, чи можуть запустити потяг з Чернівців до Сучави

Будівництво відбувається досить активно, працюють навіть вночі.

"Загалом мають збудувати понад 420 кілометрів шляху. Наступного року восени завершать 320 км, ще сто кілометрів до Сірету буде зроблено приблизно ще за півтора роки", - зазначив посадовець.

Румунська сторона вважає, що це буде транспортний коридор, який поєднає північ та південь Європи. І дасть дуже потужний розвиток як Румунії, так і Україні завдяки покращенню логістичних шляхів.

"Суттєво зменшиться час доїзд вантажівок до порту Констанца. Після завершення цього автошляху від пункту пропуску "Порубне" і до порту Констанца одна фура буде їхати 6-7 годин, це вдвічі менше, ніж зараз", - пояснив Іонел Скріоштяну.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації