Тризуб замінить герб СРСР на монументі "Батьківщина-Мати" в Києві
Українська влада офіційно дозволила декомунізацію скульптури "Батьківщина-Мати" у Києві. На щиті, що здіймає над українською столицею гігантська жіноча фігура, замість герба Радянського Союзу з'явиться тризуб.
Про це повідомляє BBC NEWS Україна.
Міністерство інфраструктури України повідомило, що у четвер держінспекція архітектури та містобудування офіційно схвалила проєкт реконструкції щита одного з найпомітніших монументів Києва.
"Проєктними рішеннями передбачається влаштування Тризуба на щиті монумента, який відповідає зображенню на малому державному гербі України, – повідомляє відомство. — Тризуб замінить старий радянський герб".
Новий герб на щиті "Батьківщини-Мати" виготовить металургійна компанія "Метінвест", що належить українському бізнесмену Рінату Ахметову. На сайті фірми повідомляють, що монтаж тризубця розпочнеться у липні й закінчиться до 24 серпня цього року, коли Україна відзначатиме День незалежності.
"Метінвест" уточнює, що український герб зроблять зі сталі виробництва заводу "Запоріжсталь", який 1981 року виготовив матеріал для всього монумента.
Влітку 2022 року український уряд провів онлайн-опитування на державній цифровій платформі "Дія" про те, що робити з монументом. Голосування тривало з 7 по 21 липня, українцям пропонували обрати один з варіантів: залишити все, як є, прибрати герб СРСР чи замінити його тризубом.
Результати опитування показали, що понад 85% опитаних за те, щоб на щиті з'явився тризуб.
"Сталеве серце"
При цьому деякі соціологи заявили, що голосування на платформі "Дія" не можна вважати репрезентативними, оскільки структура її користувачів не відображає повну структуру українського суспільства.
Міністр культури України Олександр Ткаченко написав, що в опитуванні взяли участь близько 780 тис. людей.

У четвер рішення про реконструкцію монумента Ткаченко описав так: "Ми працюємо з унікальною скульптурою-представницею старшого покоління, яка приймає всім своїм сталевим серцем нову реальність і робить свій внесок у боротьбу за нашу свободу і незалежність".
Пам'ятник "Батьківщина-Мати" — найвища монументальна скульптура Європи і п'ята у світі. Висота монумента з постаментом — 102 метри. Її відкрили 9 травня 1981 року на Печерських пагорбах, на правому березі Дніпра, на території комплексу, який нині називається Музей історії України у Другій світовій війні.
Статуя зображує жінку, що підіймає вгору щит і меч.
У квітні цього року Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє в Україні пов'язані з російською імперською політикою символи й топоніми, зокрема, офіційну символіку Росії (від часів Московського царства до сучасної Російської Федерації).
Заборонена також пропаганда історичних постатей, які займали в Росії керівні посади або причетні до імперської пропаганди.

Кілька років тому в Україні ухвалили закон про декомунізацію, згідно з яким знесли багато пам'ятників радянським державним діячам та перейменували безліч вулиць, площ та населених пунктів. Після початку російського вторгнення в Україну почалася зміна назв, пов'язаних не лише з Радянським Союзом, але й з Росією.
-
Дорогий похорон на переповнених цвинтарях. Як в Україні ховають убитих через вторгнення Росії
-
Зеленський у День пам’яті та примирення: Завтра про звірства нацистів у Москві розповідатиме організатор братських могил у Бучі
-
Рашисти двічі атакували Київ за ніч. Є загиблі, влучання у будинки, спалахнули пожежі. Була атака на Запоріжжя
-
Жахливі кадри: Як російські фашисти спалили дронами ринок Барабашово у Харкові
-
Серед звільнених з полону воїнів - троє буковинців. Хто вони?
-
Сьогодні Україна повернула з полону ще 205 воїнів. Це захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту - Зеленський