Свободівці Буковини взяли участь у заходах до Дня Героїв Небесної Сотні і започаткували літопис "Герой мого роду"

Саме потреба увіковічнити пам'ять рідних про Героїв, що захищали українську землю, стала основою ідеї створення історико-літературного літопису "Герой мого роду", який 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні, започаткували свободівці Буковини.
О 15 годині громадськість, духовенство та місцева влада вшанували Героїв Небесної Сотні, буковинців Олександра Щербанюка та Василя Аксенина. Панахида відбулась біля могил чернівецьких майданівців на Алеї слави Центрального кладовища Чернівців.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив екс-заступник обласної ради, свободівець Віталій Мельничук.

Фото: Фейсбук Віталія Мельничука
Фото: Фейсбук Віталія Мельничука

Духовенство ПЦУ та УГКЦ молитовно з'єднали воєдино всіх присутніх і наших буковинських Героїв Небесної Сотні.

Далі на 16 годину в сквері Героїв Небесної Сотні перед урочистостями духовенство ПЦУ і УГКЦ провели молебень.

Фото: Фейсбук Віталія Мельничука

Під час урочистостей серед іншого, за попередньою домовленістю з організаторами, передбачалося у короткому виступі представника ВО "Свобода" перед громадськістю озвучити початок створення історико-літературного літопису "Герой мого роду". Але вже на місці організатори, посилаючись нібито на завчасно затверджений сценарій і можливе його значне скорочення через деякі обставини, відмовились надати свободівцям слово...

Започаткування літопису варто зробити для того, щоб зафіксувати пам'ятні події за участю наших Героїв II світової, визвольних змагань за Україну, афганської війни, Помаранчевої та Революції Гідності, бійців-захисників України в московсько-українській війні на Донбасі та півдні України.

Фото: Фейсбук Віталія Мельничука

Важливо оприлюднити для майбутніх поколінь події, про які пам'ятають, переказують в наших родинах та отримати їх у нарисах із фотосвідченнями, думками членів сімей Героїв.

Свободівці переконані, що доцільність започаткування такого літопису більш ніж важлива і, незважаючи на означені обставини, прийняли рішення з 20 лютого, Дня Героїв Небесної Сотні, розпочати створення історико-літературного літопису "Герой мого роду", звернутись до освітян та всіх небайдужих громадян підтримати цю ініціативу, - пише Віталій Мельничук.

Фото: Фейсбук Віталія Мельничука
Фото: Фейсбук Віталія Мельничука
Фото: Фейсбук Віталія Мельничука

Після молебня та урочистостей за участю свободівців учасники заходів розгорнули синьо-жовте полотнище і сформувавши колону, рушили по вулиці Олександра Щербанюка до Центральної площі міста, де з 18 години продовжили заходи до Дня Героїв Небесної Сотні.


Коментарі:
Більше новин по темі: