Суд Гааги почав публічні слухання за позовом України проти Росії про геноцид

Міжнародний суд ООН у понеділок, 18 вересня, починає публічні слухання за позовом України проти Росії про геноцид. Слухання в суді Гааги відбуватимуться з 18 до 25 вересня в публічному режимі. У цей період будуть заслухані заперечення Росії. Також виступатимуть як представники України, так і представники ще 32 країн-членів ООН, які приєдналися до позову.

Про це повідомляють у пресрелізі Міжнародного суду ООН, передає NV.

Разом з тим, Росія під час слухань заявляє, що суд Гааги не має юрисдикції у справі про звинувачення в геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна за підозрою у скоєнні воєнних злочинів у зв’язку з депортацією українських дітей до РФ.

27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій визнала примусове переміщення українських дітей до Росії геноцидом.

За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, росіяни вивезли з окупованих ними територій України майже 20 тис. дітей, а в «таборах перевиховання» утримують близько 6 тис.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації