Сатисфакція влади? Зеленський присвоїв Залужному звання Героя України. Героєм України також став Кирило Буданов

Президент Володимир Зеленський присвоїв колишньому головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному звання Героя України.

Відповідний указ №61/2024 глава держави підписав 8 лютого, текст документу опубліковано на сайті Офісу президента. Згідно з указом, Залужний отримав найвищий в Україні ступінь відзнаки за заслуги в захисті країни та самовіддане служіння народу, пише OBOZ.UA.

"За визначні особисті заслуги в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові постановляю: присвоїти звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" Залужному Валерію Федоровичу – генералу", – йдеться в тексті документу.

"Залізному генералу" Залужному присвоїли звання Героя України

Також звання Героя України отримали начальник ГУР Кирило Буданов і підполковник В’ячеслав Агеєв.

8 лютого Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на його місце командувача Сухопутними військами ЗСУ Олександра Сирського. У своєму відеозверненні президент подякував Залужному за "два роки захисту" і заявив, що запропонував йому залишитися "в команді української держави".

За словами Зеленського, 2024 рік може стати успішним для України лише за умови ефективних змін у основі оборони.

Міністр оборони Рустем Умєров своєю чергою повідомив, що 8 лютого було ухвалено рішення про зміну керівництва ЗСУ, зазначивши, що саме Залужному випало одне із найскладніших завдань – керувати військом під час великої битви з РФ.

За даними Washington Post, Зеленський і Залужний не довіряли одне одному, а останнім і головним чинником у розколі нібито стало прохання генерала мобілізувати більше людей.

Зеленський вже озвучив очікування від нового головнокомандувача – це розробка детального плану дій ЗСУ на 2024 рік, справедливий перерозподіл західної зброї між бойовими бригадами, вирішення проблем з логістикою, знання фронту кожного генерала, перегляд чисельності в штабах, ефективна система ротацій, тільки навчені солдати лінії зіткнення та призначення командувача Сил безпілотних систем.

У Пентагоні після зміни керівництва ЗСУ заявили, що готові ефективно співпрацювати з будь-яким українським воєначальником, а в Держдепі США відставку Залужного та призначення Сирського назвали суверенним рішенням, яке має право ухвалювати глава держави.

У пятницю, 9 лютого, Олександр Сирський зробив першу заяву в ролі головнокомандувача ЗСУ. Зокрема, він запевнив, що головною цінністю були та є життя та здоров'я українських воїнів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації