Рада підтримала законопроєкт про посилення мобілізації у першому читанні. Що передбачає документ

Верхова Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроект #10449 про посилення мобілізації За проголосували 243 депутати.

Про це у Телеграм повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

За його словами, законопроєкт прийнято без пропозицій Комітету.

Далі внесення правок 14 днів до 21 лютого і далі друге читання. Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроект в цілому в останній тиждень лютого, підписаний на початку березня і вступить в силу через місяць, тобто у квітні.

По фракціям голоси розподілилися так:

СН - 178
ЕС - 0
Батьківщина - 0
Платформа за життя та мир- 17
За майбутнє - 7
Голос - 3
Довіра - 18
Відновлення України - 12
Позафракційні - 8


ОНОВЛЕНО

Документ передбачає наступне:

  • вводяться електронні повістки. Така повістка вважатиметься врученою після появи в особистому електронному кабінеті, який мають усі військовозобов'язані створити протягом 60 днів з моменту набрання законом чинності;
  • за неявку по електронній повістці передбачені санкції: блокування всіх рахунків ухилянта, заборона використовувати автомобіль та виїжджати за кордон;
  • всі громадяни віком від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ;
  • відстрочку від мобілізації втрачають ті, хто здобуває другу вищу освіту. Також її знімають з аспірантів, які навчаються за контрактом;
  • раніше засуджені за нетяжкі злочини підлягають мобілізації;
  • при виїзді за кордон військовозобов'язаним необхідно додатково пред'являти військовий квиток з позначкою про зняття з обліку;
  • керівники лікарень будуть зобов'язані повідомляти у ТЦК про перебування на стаціонарі осіб 18-25 років;
  • безперервна служба протягом 36 місяців є підставою для звільнення;
  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • люди з інвалідністю всіх груп – звільнені від військової служби;
  • добровольці по мобілізації мають відстрочку на 2 місяці для розвязання особистих питань і підготовки до мобілізації;
  • щорічна основна відпустка може надаватися частинами (не менше 15 днів);
  • звільнені з полону бійці отримають додаткові 90 днів відпустки;
  • оновити дані в ТЦК можна буде онлайн;
  • після мобілізації – обовязкова військова підготовка 2-3 місяці;
  • строкова служба скасовується, замість неї – базовий військовий вишкіл;
  • облік для всіх; право на відстрочку від призову для держслужбовців виключається (низка посадовців бронюється).

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що до 21 лютого будуть прийматися правки, після чого відбудеться друге читання. За його словами, законопроєкт може бути прийнятий в цілому в останній тиждень лютого, підписаний на початку березня, а в силу вступить у квітні.


Комітет Верховної ради з питань оборони рекомендував прийняти у першому читанні законопроєкт щодо посилення мобілізації №10449.

Про це Суспільному повідомив заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

"За" таке рішення проголосували 12 членів комітету, утримались 5.

Раніше Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до народних депутатів з проханням ухвалити законопроєкт про мобілізацію у першому читанні. Він заявив, що у вівторок ввечері відбулася нарада з міністром оборони України Рустемом Умєровим, на якій обговорили проєкт закону про мобілізацію. Перед тим 6 лютого Лубінець заявив, що нова версія законопроєкту про мобілізацію містить низку норм, які суперечать Конституції України.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації