ФОПи почнуть сплачувати військовий збір, а Кабмін готується змінити систему бронювання на «більш справедливу». Що це означає?

Кабінет міністрів працює над «більш справедливими підходами до бронювання» з урахуванням рівня зарплат, податкового навантаження і впливу на економіку. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції в Києві, пише NV з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

За словами прем'єра, зараз комплексно вивчають питання середньої зарплати, рівня зарплати, рівня сплати податків працівниками та компаніями.

«І вплив підприємства або галузі на економіку — ось це рамки майбутньої системи бронювання, над якою ми працюємо», — сказав він.

За підрахунками Кабміну, щоб забезпечувати військовослужбовців, їхнє співвідношення з працівниками має бути один до восьми — уряд готує «справедливі параметри бронювання», враховуючи ці дані.

Глава Кабміну додав, що нинішній механізм бронювання теж робочий — він охоплює близько 700 тисяч людей і дає змогу працювати підприємствам критичної інфраструктури або сферам, пов’язаним із критичними потребами економіки. Він сказав, що в уряді хочуть удосконалити механізм і зробити підхід «більш практичним і справедливим».

На думку уряду, до підприємств, які мають брати участь у механізмі бронювання, потрібно відносити також підприємства, що наповнюють держбюджет і дозволяють фінансувати Сили оборони.

«Ми дивимося, працюємо над тим, як ці речі ввести в законодавчу площину. Тобто сплата податків, офіційна зарплата має бути середньою або вищою за середню по галузі», — розповів прем'єр.

Пізніше у себе в Telegram-каналі прем'єр розповів, що пріоритетними для бронювання будуть працівники підприємств, які:

— забезпечують життєдіяльність країни;
— належать до критичних галузей економіки;
— несуть вагоме податкове навантаження;
— отримують зарплату на рівні середньої або вищу за середню по галузі.

16 січня Кабмін змінив порядок бронювання працівників підприємств, які є критично важливими для оборонно-промислового комплексу України. Було знято обмеження на кількість заброньованих військовозобов'язаних і за будь-якими військово-обліковими спеціальностями. У Верховній Раді також працювали над законопроєктом, згідно з яким усі підприємства зможуть бронювати необмежену кількість співробітників за умови сплати щомісячного платежу.


ФОП почнуть сплачувати військовий збір?

Кабмін готує законопроєкт для додаткових надходжень до бюджету. Так, військовий збір хочуть ввести для фізичних осіб-підприємців, пояснив Данило Гетманцев, голова фінансового комітету ВР.

Гетманцев нагадав, що Мінфін працює над збільшенням доходів держбюджету на 44 млрд грн. Це хочуть зробити шляхом збільшення військового збору, запровадження військового збору для ФОП, для юридичних платників єдиного податку, для певних видів операцій з нерухомим майном та ювелірними виробами. «І це Кабмін нам запропонує як законопроект. Уже в березні очікуємо на цей законопроект», — додав депутат.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації