«Цифри лякають»: скільки приблизно людей нині проживає в Україні

В Україні, починаючи 90-тих років, поступово зменшується кількість населення. За приблизними даними, з часів здобуття незалежності й до сьогодні населення скоротилося удвічі.

Про це в ефірі передачі «Що коїться» на телеканалі С4 розповів експерт Європейського Союзу з питань демографії та соціальної політики Влатко Ґьорчев.

Так, за словами Ґьорчева, нині Україна переживає «шалене» зменшення кількості населення, й цифри з кожним роком тільки гіршають.

«Під час війни близько 6-8 мільйонів українців поїхало до Європи, і більшість з них це жінки та діти. Є міграція і в інші країни також: Америка, Канада, Австралія, Нова Зеландія. Понад те, в Україні низька народжуваність уже кілька десятиліть. Додайте сюди ще внутрішньо переселених осіб», – каже експерт.

Ґьорчев зауважив, що зменшення населення відбувається не тільки у маленьких населених пунктах, а й у великих містах. При цьому цифри меншають і в тих регіонах, які розташовані далеко від зони бойових дій.

«Ніхто насправді не знає, скільки людей залишило Україну, і ніхто не знає, скільки з них повернуться. Те, що ми бачили у колишній Югославії після війни, в Боснії і Герцеговині, Хорватії, Сербії, Косово і Македонії – більшість людей, які залишили країну, не повернулося», – сказав демограф і додав, що збитки у цих державах були дуже значними й відчувались тривалий час.

Зі слів Ґьорчева, якщо в Україні у 1992 році проживало 52 мільйони людей, у 2012-му цифра коливалася у межах 44 мільйонів, то зараз кількість населення становить орієнтовно 25-27 мільйонів. Проте експерт наголосив, що наразі ніхто не може знати точну цифру, оскільки ще до початку повномасштабної війни багато людей емігрувало, а перепис населення не проводився.

«Я думаю, що це дуже велика проблема зараз в країні, і вважаю, що її треба поставити у високий пріоритет як центральної влади, так і локально, оскільки ця проблема сама собою не зникне. І це проблема на тривалий час, демографія торкається кожної сфери життя українців», – підсумував Влатко Ґьорчев.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації