20 лютого у Чернівцях відбудеться презентація літопису «Герой мого роду». Буковинців просять долучитися до патріотичної акції

За ініціативи Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" та небайдужих громадян, 20 лютого 2022 року, в День пам'яті Героїв Небесної сотні, на місці меморіалу Героям Небесної сотні на розі вулиць Небесної сотні та Щербанюка у Чернівцях відбудуться урочистості, під час яких присутнім буде оголошено про створення історико-літературного літопису "Герой мого роду".

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав екс-заступник голови обласної ради, свободівець Віталій Мельничук.

Він зазначив, що кожна родина міста чи села пам’ятає розповіді рідних про те, які випробування випали на долю ветеранів другої світової війни, борців визвольних змагань за Україну, воїнів афганської війни, учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, Героїв Небесної сотні, тих, хто захищав кордони держави і понині боронить їх в російсько-українській війні на сході України.

За невблаганними вимогами життя сьогоднішнє підростаюче покоління і ті, хто прийдуть за ними, повинні знати, цікавитися, робити історичні розвідки, інформувати, розповсюджувати, роздумувати, аналізувати, впорядковувати і збирати цей неоціненний скарб пам'яті активних очевидців про захист у всі часи рідної української землі. І це важливо робити на всіх рівнях - від родини, школи, вузу, бібліотеки, історико-краєзнавчих товариств - до державних інститутів Національної пам'яті.

Звертаємося до чернівчан та мешканців області, насамперед до школярів та студентів коледжів та ВНЗ, - підтримати створення історико-літературного літопису, підготувати та надіслати на адресу організаторів (ел.адреса [email protected]) нариси з важливою інформацією про своїх рідних Героїв та світлинами героїчних подій, пов'язаних з найріднішими.

Проміжний етап створення історико-літературного літопису "Герой мого роду" передбачається озвучити 23 травня цього року під час відзначення Дня Героїв – пам»яті всіх українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України і є символом незборимості української нації.

За результатами створення літопису та сприяння й підтримці меценатів і небайдужих доброчинців, передбачається упорядкування та видання історико-літературного літопису "Герой мого роду".


Коментарі:
Більше новин по темі: