Відновлення SIM-карти тільки з паспортом: закон "Про електронні комунікації" набув чинності

З 1 січня набирають чинності зміни до закону про електронні комунікації. Єдина норма – це про відновлення SIM-карти при її втраті. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Документ передбачає, відновлення послуг мобільного зв'язку при втраті SIM-карти або e-SIM можлива тільки за умови ідентифікації абонента в оператора. Користувач зобов'язаний надати персональні дані.

У всіх інших випадках українці як і раніше мають право користуватися послугами знеособлено.

Кінцевий користувач має право отримувати послугу знеособлено відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг та умов надання послуг, встановлених постачальником електронних комунікаційних послуг,
– прописано у законі "Про електронні комунікації".

Зверніть увагу! В 2021 році, коли громадяни України приходили у салон мобільного зв'язку та хотіли відновити загублену SIM-карту, то їм необхідно було для цього мати про собі документ.

Для чого потрібні такі зміни

Автори вважають, що у такий спосіб можна буде підвищити захист абонентів операторів мобільного зв'язку. Зокрема даних і персональної інформації українців. Це також має служити захистом від низки шахрайських схем, спрямованих на викрадення номера та банківських даних.

Водночас розробники закону "Про електронні комунікації" стверджують, що такий захід буде лише формальністю. Оскільки більшість українських абонентів мобільного зв'язку вже прив'язали власні номери до себе, користуючись численними банківськими послугами.


Коментарі:
Більше новин по темі: