Перша пісня у космосі була українською: з'явилося вражаюче відео 1962 року (ВІДЕО)

ДИВЛЮСЬ Я НА НЕБО... /

Поки увага мільйонів землян прикута до історичної місії NASA по запуску американського корабля SpaceX Ілона Маска Crew Dragon, в мережі згадали цікавий факт про те, що перша пісня, яка прозвучала в космосі, була українською.

Сталося це 57 років тому, коли перший космонавт-українець Павло Попович виконав на орбіті "Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю...", причому злегка актуалізував текст народної пісні.

Так, він дещо перефразував твір на слова українського поета-романтика XIX століття Михайла Петренка і заспівав: "... ось я сокіл, і ось я літаю!". Про це пише "Український інтерес".

Як відомо, першим космонавтом незалежної України є Леонід Каденюк. Але історично першим українцем у космосі став саме Попович, який здійснив політ 12 серпня 1962 року.

Він вирушив до зірок разом із чувашем Андріяном Ніколаєвим. Попович пілотував радянський космічний корабель "Восток-4", а Ніколаєв - "Восток-3". Між їхніми екіпажами був радіо- та відеозв'язок.

Вже в космосі Попович на прохання конструктора, українця Сергія Корольова, який спостерігав за астронавтами з Центру управління польотами, заспівав українську пісню "Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю...". Саме йому космонавт присвятив свій виступ.

Зауважимо також, що українська мелодія звучала одночасно і в космосі, і на Землі - оскільки Корольов підспівував Поповичу в той момент по радіозв'язку.

Про це пізніше зняли репортаж на ТБ.

Після повернення на Землю Поповича часто запитували, чому українські пісні такі сумні. Той відповідав, що саме його народ першим відбивав атаки чужоземних військ і завжди захищався від загарбників. Тож йому було не до "Малинки-Калинки".

Додамо, що перший космічний політ українця тривав 2 доби 22 години 57 хвилин. Удруге Попович був у космосі з 3 по 19 липня 1974 року як командир екіпажу космічного корабля "Союз-14".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації