DDoS атака на банки та держсайти була найбільшою в історії України — Федоров

DDoS атака на українські банки та сайти держорганів була найбільшою в історії України і була націлена на дестабілізацію ситуації.

Про це заявив сьогодні на брифінгу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише НВ.

«Вчора, 15 лютого, була здійснена найбільша в історії України DDoS атака на урядові сайти, на банківський сектор… Ця атака має безпрецедентний характер. Зрозуміло, що вона готувалася заздалегідь і ключова ціль цієї атаки — дестабілізація, посіяти паніку, зробити все, щоб в нашій країні з’явився певний хаос в діях українців», — відзначив він.

Міністр додав, що зловмисникам не вдалося досягти цілі. Банківська система дуже швидко відновилася.

«Вартість подібної атаки — це мільйони доларів. Вектори атак були організовані з різних країн. Найголовніше, що ми були готові до цього», — сказав Федоров.

Заступник голови Держспецзв’язку з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Віктор Жора розповів, що вчора після початку атаки ряд ресурсів примусово вимкнули, щоб запобігти її поширенню.

«Зараз ситуація є повністю контрольованою. Атака продовжується. Середні показники потужності атаки, які фіксує система захищеного доступу до мережі інтернет Держспецзв’язку, сягають десятків мегабіт на секунду. Ми фіксуємо комбінацію методів, тобто цілу низку технологій атак на веб-ресурси», — заявив він.

Заступник секретаря Ради нацбезпеки України Сергій Демедюк відзначив, що DDOS-атака має «інформаційно-психологічний» характер.

«Ніяких втрат, пошкоджень, викрадень не було… Всі працюють в штатному режимі», — додав він.

Нагадаємо, що вчора з DDoS-атакою стикнулися майже всі українські банки, зокрема ПриватБанк, Ощадбанк, monobank, Альфа-Банк, а також портал Дія, сайт Міноборони та ЗСУ.

США запропонували Україні допомогу в боротьбі з кібератаками – Reuters

Сполучені Штати Америки запропонували Україні допомогу в розслідуванні та подальшому реагуванні на кібератаки, подібні до тих, яким 15 лютого піддалися ресурси Приватбанку, Ощадбанку, Міністерства оборони, Збройних сил і Служби безпеки України.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела серед дипломатів.

Так, джерело сказало виданню, що така атака викликає стурбованість, оскільки повномасштабної військової агресії Росії проти України передуватиме подібна кібератака.

«Це може означати, що фізична атака неминуча, або це може означати, що Росія продовжує розгойдувати Україну» - пояснив дипломат.

За його словами, немає сумнівів у тому, що за сьогоднішньою атакою на українські ресурси стоїть саме Росія. Тому Сполучені Штати вже запропонували українській стороні підтримку в розслідуванні та реагуванні на напад.

Нагадаємо, ввечері 15 лютого в роботі сервісів державного Приватбанку спостерігалися масштабні збої. Пізніше стало відомо, що причиною збою в роботі мобільного додатку Приват24 і вебверсії сайту 15 лютого стала масштабна кібератака. З аналогічними проблемами зіткнувся також державний Ощадбанк.

Також невідомі хакери після атаки на державні банки взялися за «Дію». Близько 20 години вечора на портал почалася потужна DDoS-атака.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації