Буковинцям радять, як вірно доглядати за сільгоспкультурами в дощових умовах
ГАЗДАМ НА ЗАМІТКУ /
Тривалі зливи, що накривають останні кілька тижнів центральну і східну Європу, не тільки насичують наші поля вологою, але й утруднюють вирощування сільськогосподарських культур. І коли необхідні агротехнічні заходи та механічний обробіток ґрунту ще якось можна провести між дощами, то заходи по захисту рослин часто зводяться нанівець – сильні дощі змивають з рослин розчини препаратів.
Часто доводиться спостерігати, як внесені препарати не дають належного ефекту. Особливо це видно при обприскуванні інсектицидами. Ефект, навіть якщо препарат якісний, триває не більше як 2-3 доби. Тобто препарат подіяв, але оскільки дощі змивають нанесений розчин, знову з’являються шкідники, і доводиться обробляти дуже часто.
Проте вихід є. Зараз, як ніколи раніше, довелось пересвідчитись, що продовжити термін дії засобів захисту рослин, особливо біологічних, можна, застосовуючи для обробки разом з препаратами прилипач.
Зараз же при обробці дерев та рослин неохідними є не тільки засоби захисту, а й компонент, який за рахунок високої клейкої здатності забезпечував би надійне та тривале закріплення розчину на листі.
На власному досвіді пересвідчився, що в цих умовах найефективнішим біоклеєм є прилипач Добрий господар. Ефект при його сумісному застосуванні в бакових сумішах з препаратами захисту рослин є швидким і надійним.
Він забезпечує рівномірне змочування листової пласини, підвищує ефективність хімічних і біопрепаратів, продовжує дію корисних бактерій в мікробіологічних препаратах за рахунок утворення захисної плівки, яка створює мікроклімат на листках та плодах, оберігаючи їх від висихання та сонячних опіків, і при цьому не сповільнює проникнення газів до рослини в процесі фотосинтезу.
Будучи композицією з мікробних полісахаридів, природним шляхом сприяє підвищенню вмісту цукрів в плодах та клітинному соку рослин.
Фіксує грибкові спори, не даючи можливості їм поширюватися, таким чином знижуючи розвиток грибкових захворювань.
Не токсичний для людини і тварин, не накопичується в рослинах та ґрунті. Ідеально підходить для сумісної обробки з біопрепаратами Гуапсин, Трихофіт, Бізар, Сезар та добривами. При поєднанні з іншими препаратами набагато підвищує їх ефективність і продовжує термін захисної дії, тому є вкрай необхідним в дощових умовах.
Вадим РУДИЙ,
керівник Глибоцького клубу органічного землеробства
Фото автора
Більше новин по темі:
-
Терміново міняйте паролі. У мережу витекли дані 16 мільярдів облікових записів Apple, Facebook і Google
-
Керівник Dacia шокував своєю заявою, яку більшість підтримали. Він закликав Європу перестати «знущатись» над автомобілістами
-
Чому китайські товари раптом стали якісними? І у чому тут небезпека?
-
Три причини, чому iPhone 17 Air може стати справжнім хітом
-
Як обрати віртуальний хостинг для вашого сайту в Україні?
-
Європейський Союз планує запровадити нові обмеження для «старих» дизельних автомобілів. І цей весь мотлох рине в Україну