Загадковий кіберспорт. Що це: банальні «стрілялки» або професійний спорт?

А ВИ ЗНАЛИ? /

У першому 20-ти річчя 21-го століття технології вражають своїм розмахом: ще 10 років тому кнопкові телефони витримували конкуренцію з сенсорними, а сьогодні телефон рівноцінно замінює багатьом ноутбуки, телевізори, фотоапарати, книги і органайзери. Пилососи, мультиварки і навіть машини прив'язані до телефонів і здатні почати свою роботу, як тільки в спеціальній програмі активізують ту чи іншу функцію.

Практично в кожну сферу діяльності вчені змогли привнести нові винаходи, які значно полегшують життя людям і вдосконалюють галузі. З'являються безліч професій, що раніше не існували, наприклад, інтернет-коуч, джобер, медіа-байєр і багато інших. Деякі професії, за рахунок технічного прогресу, навпаки, зовсім скоро можуть зникнути, наприклад, касири або коректори.

Зміни стосуються і спортивного світу. У приклад технічного прогресу можна привести поява в футболі системи VAR. Крім цього, в переліку видів спорту з'явився новачок - це кіберспорт. Ця галузь в спорті ще зовсім юна, але розвивається стрімко і вже зайняла почесне місце в серцях уболівальників. Для більшості з нас кіберспорт залишається банальної грою в комп'ютерні ігри, які ми часто називаємо «стрелялкой», але насправді не все так просто. Давайте ж розбиратися, що таке кіберспорт і чому він стає популярним з кожним днем.

Почнемо з простого: пояснимо, що кіберспорт - це, дійсно, змагання з комп'ютерних ігор. Він може бути командним і індивідуальним. Залежить це від вибору дисципліни, бувають ігри, в яких грають і команди, і індивідуально кожен гравець. Корінням кіберспорт йде в 1972-й рік, коли було проведено подібне змагання між студентами Стенфордського університету, а переможець отримав підписку на журнал «Rolling Stone». Наступні захід подібного формату вирішила провести «Atari» у вигляді чемпіонату з «Space Invaders», але говорити про розвиток кіберспорту можна після того, як почалися змагання з «Quake», а розробник пообіцяв подарувати свій «Ferrari» переможцю, що, власне, і зробив. Офіційним видом спорту кіберспорт визнала Росія 25-го липня 2001 року. Багато країн досі не визнають цей вид спорту, але це не заважає людям з цих країн з'їжджатися на чемпіонати і займатися улюбленою справою.

Зараз кіберспорт розвивається стрімко, у нього сотні способів для власної модифікації, розробники завжди вдосконалюють свої ігри, випускають нові версії, з'являються різні дисципліни і формати. Цей вид спорту не стоїть на місці практично ніколи. Багато хто дорікає киберспортсменов за те, що вони не працюють фізично і називати їх «спортсменами» некоректно, однак цей міф також зруйнований: 8-12 годин в день проводить за комп'ютером кіберспортсмен, він вивчає гру, відточує майстерність, заново починає все спочатку, пробує ті або інші підходи. Крім цього, турніри по комп'ютерним іграм проводяться в різних країнах, звідси постійні перельоти, переїзди - все, як і у традиційних спортсменів.

До речі, кіберспорт більш лояльний до жінок, якщо раніше геймерами було прийнято вважати хлопців-підлітків, то зараз в Америці близько 45% спортсменів з цієї області - жінки. Крім гендерної лояльності, існує і вікова: середній вік геймера 34 роки при тому, що в багатьох традиційних видах спорту 34 - це глибока старість і вихід на пенсію.

У світі кіберспорту також існують компанії, які «підписують» гравців і займаються їх кар'єрою. Власне кажучи, звідси і головний заробіток геймерів. Професійний кіберспортсмен грає в одній дисципліні на різних турнірах, отже, він отримує призові за перемогу в змаганні. Крім цього, ті геймери, які контрактом пов'язані з певною компанією, отримують зарплату. Розмір заробітної плати залежить від досвіду геймера, його умінь, в рік кіберспортсмен може отримувати близько 1 млн $.

Особливу увагу варто приділити і дисциплін кіберспорту. Всього основних дисциплін 9: «Dota 2», «Counter-Strike: Global Offensive», «Hearthstone», «Overwatch», «League of Legends», «FIFA», «PUBG», «StarCraft 2» і «Fortnite». Основна частина з них все ж командні, але є й поодинокі.

Поступово кіберспорт переростає з чогось міфічного в цілком доступний вид спорту, геймери користуються тими ж благами, що і звичні спортсмени, а букмекерські контори пропонують вигідні умови для ставок на кіберспорт.


Коментарі:
Більше новин по темі: