Аргентина – чемпіон світу з футболу 2022!
Ось і добіг кінця чемпіонат світу в Катарі. Залишалося отримати відповідь на головне питання: хто стане переможцем мундіалю 2022 року. До вирішального протистояння дісталися одні з основних фаворитів турніру. Хоча стартова поразка збірної Аргентини від Саудівської Аравії змусила засумніватись у подібному статусі «альбіселесте». Але надалі аргентинці почали демонструвати впевнену гру, у чому чимала заслуга їхнього лідера Ліонеля Мессі. І для Лео сьогоднішній поєдинок був особливим, адже титул чемпіона світу залишався єдиним непідкореним зірковим аргентинцем.
Французи на ЧС-2022 захищали чемпіонське звання. І незважаючи на низку травм, які переслідували футболістів команди Дідьє Дешама перед мундіалем, «трикольорові» знову дійшли до вирішального матчу світової першості. Не обійшлося без втрат під час самого турніру. До сьогоднішнього поєдинку зуміли відновитися Упамекано та Рабьо, а Конате, щодо здоров'я якого були побоювання, опинився у запасі. Подейкували, що у фіналі зможе зіграти Карім Бензема, який залікував травму, але тренерський штаб збірної Франції вирішив обійтися без послуг форварда.
Команди розпочали зустріч у високому темпі. Аргентинці більше атакували та стрімко долали центр поля. «Альбіселесте» раз по раз бомбардували штрафний майданчик суперників навісними та прострільними передачами, з якими французи цілком непогано справлялися. «Трикольоровим» доводилося виключно оборонятися, руйнуючи агресивні атаки збірної Аргентини.
Ближче до середини першої половини зустрічі номінальні гості почали налагоджувати свою комбінаційну гру в атаці, але саме у цей час аргентинці організували атаку, яка завершилася неприємностями для збірної Франції. Ді Марія увірвався у лівий кут штрафного майданчика суперників і невеликого торкання від Дембеле вистачило для падіння аргентинця. Арбітр вказав на 11-тиметрову позначку, до якої підійшов, звісно, Мессі. Ліонель пробив холоднокровно, відкривши рахунок у матчі.
Французи спробували перевести гру до штрафного майданчика суперників, але «альбіселесте» не збиралися віддавати ініціативу «трикольоровим». До того ж, намагаючись більше уваги приділяти атаці, французи оголювали свої тили, що давало можливість підопічним Ліонеля Скалоні вибігати у швидкі контратаки. Одна з них стала бездоганною, а почав її той самий Мессі. Завершився контрвипад передачею Мак Аллістера на Ді Марію, який точно пробив повз голкіпера.
Ситуація для «трикольорових» стала дуже скрутною, і тренерський штаб збірної Франції спробував ще до перерви вплинути на події, що розгортаються. У гру вступили Тюрам і Коло Муані, які замінили Дембеле та Жиру. Французи почали більше контролювати м'яч, але футболісти збірної Аргентини руйнували спроби суперників підібратися до свого штрафного майданчика. Тож до перерви небезпечних моментів біля воріт «альбіселесте» так і не виникло.
Друга половина зустрічі розпочалася з гострої атаки аргентинців: Фернандес зробив м'яку передачу до штрафного майданчика, яку зумів перехопити Льоріс. У французів, як і раніше, виникали проблеми з конструктивною грою, а підопічні Скалоні нав'язували суперникам запеклу боротьбу на кожній ділянці поля. Час минав, а французи не могли загострити ситуацію біля воріт Еміліано Мартінеса. Більше того, «альбіселесте» продовжували створювати гольові моменти, і, якби вони забили третій гол, вже можна було б починати вшановувати чемпіонів світу 2022 року. Нічого не виходило й у Мбаппе, котрого колективними зусиллями нейтралізували футболісти збірної Аргентини.
За двадцять хвилин до кінця основного часу тренерський штаб збірної Франції пішов «ва-банк», випустивши на поле Комана та Камавінгу. Але це спочатку не допомогло. Технічні аргентинці швидше приймали рішення, і відверто перегравали «трикольорових». Але цей фінал не міг завершитись без драми. Спочатку Отаменді не встежив за Коло Муані та збив опонента у власному штрафному майданчику. Арбітр призначив пенальті, що реалізував Мбаппе. І одразу французи зрівняли результат. Швидка атака завершилася передачею Тюрама на Мбаппе, який влучним ударом оформив дубль.
Тепер уже французи, які протягом більшої кількості ігрового часу виглядали відверто безпорадними, мали значну психологічну перевагу. «Трикольорові» продовжували більше володіти м'ячем, але вже неквапливо готували свої атаки. У очах аргентинців проглядалася розгубленість, і нечасті випади «альбіселесте» втратили гостроту. У компенсовані до основного часу хвилини вирвати перемогу для збірної Франції міг Рабьо, але на його удар з меж штрафного майданчика зреагував Е.Мартінес. Довелося демонструвати свою майстерність і Льорісу, який відбив м'яч після удару Мессі під поперечину.
Додаткових таймів командам уникнути не вдалося. У першому з них більше атакували французи, але саме «альбіселесте» створювали гольові можливості. Їх було дві та обидві не реалізував Лаутаро Мартінес. Спочатку його удар із забійної позиції у підкаті заблокував Упамекано, а потім форвард після закидання до штрафного майданчика Франції трохи не влучив у ворота. Початок другої 15-хвилинки став шоком для команди Дідьє Дешама. Лаутаро Мартінес з кута штрафного майданчика не пробив Льоріса, але Мессі зіграв на добиванні і м'яч перетнув лінію воріт.
Французам знову треба було відіграватися, аргентинці ж будь-якими методами намагалися тягнути дорогоцінні хвилини. І арбітр знову призначає пенальті у ворота Аргентини: після удару Мбаппе м'яч влучив у руку Монтьєлю. До 11-тиметрової точки підійшов Мбаппе, і він знову не схибив, оформивши хет-трик у матчі. А незабаром Мбаппе, що упіймав кураж, навісив на Коло Муані, якому не вистачило сантиметрів для того, щоб переправити м'яч у ворота. Той самий Коло Муані вже у компенсований час міг стати героєм, але не пробив Еміліано Мартінеса.
Переможця цього видатного за напруженням фіналу визначала серія пенальті. І у футболістів збірної Аргентини нерви виявилися міцнішими. «Альбіселесте» стали тріумфаторами ЧС-2022, вигравши свій третій чемпіонат світу в історії!
Джерело: Sport.ua
АРГЕНТИНА - ЧЕМПІОН СВІТУ З ФУТБОЛУ!
Місяць божевільних змагань під палючим навіть узимку сонцем Катару промайнув майже непомітно. Мільярди вболівальників, сотні гравців, забитих м’ячів, десятки зіграних матчів та безліч різнобарвних емоцій — усе мало зрештою припинитись саме на 64 та останній із запланованих грі, фінальному протистоянні в битві за Кубок світу. Чинні володарі цього трофею, збірна Франції, зуміли дістатись звітного матчу проти Аргентини, уникнувши при цьому будь-яких овертаймів, що виключно підкреслювало налаштованість колективу Дідьє Дешама на захист свого титулу.
Шлях "альбіселесте" до вирішального матчу був більш складним, бо проти Нідерландів у чвертьфіналі вони все ж таки дотягнули до овертаймів із звитяжною серією пенальті. Та й стартова сенсаційна поразка від Саудівської Аравії аж ніяк не личила потенційним претендентам на потрапляння до фінального поєдинку. Проте колектив Ліонеля Скалоні вже за ходом турніру набрав дивовижну ходу, а нищівна перемога над Хорватією в півфіналі (3:0) не залишила жодних сумнівів — Ліонель Мессі та партнери не збираються зупинятись на минулорічній Копа Америка.
Напружений початок поєдинку проглядався ще заздалегідь. Команда Дешама вирішила, що дійсно краще за всіх на цьому турнірі може грати без м’яча в ногах, і просто відійшла на власну половину в очікуванні можливості спіймати суперників на контратаці. Аргентині такий стиль також пасував, бо футболісти Скалоні отримували можливість розташовуватись за центральною лінією та економити сили під час спроб пресингу. Захист Франції при цьому безпроблемним назвати було не можна, а от із атаками в "Les Bleus" узагалі якось не складалось.
І в підсумку на 22 хвилині стався відвертий привоз у вигляді пенальті, яке заробив Ді Марія на лівому фланзі штрафного, спіймавши на простому фінті Усмана Дембеле. Форвард Барселони нічим не відзначався на чужій половині, а тут вирішив бути корисним бодай під час оборони власних воріт. Завершилось це пострілом від Мессі в правий кут, який дозволив Аргентині зняти цю пекельну напругу, що встигла здійнятись над полем.
Французи після цієї невдачі спробували одразу відповідати власними атаками, проте жодна зі звичних зв’язок на чужій половині не працювала через інтенсивність роботи аргентинців під час персональної опіки. Аж раптом, команді Скалоні на 36 хвилині вдалось розпрямитись у контратаці через правий фланг, яка за участі Моліни, Мессі та Мак Аллістера дісталась до Ді Марії під завершальний удар із протилежного боку штрафного. Це був справжній шок, тож Дешам одразу зняв із гри Дембеле та Жиру, намагаюсь хоч щось вигадати ще до перерви.
І якщо стосовно появи Маркуса Тюрама французький керманич певний проміжок часу міг і жалкувати, то Рандаль Коло Муані довіру до себе виправдовував цілковито. Пожвавлення в атаці Франції було помітно майже одразу, і нарешті почав виходити з тіні Мбаппе. Однак до перерви гості так нічого й не створили, тому дуже багато питань стосовно їхніх здібностей залишалось на другу половину гри.
А що ми в підсумку побачили від Франції після поновлення зустрічі? Нічого, окрім апатичного настрою, який мав кожен із гравців Дешама аж 80 хвилини, на якій сталось справжнє диво. Коло Муані таки завозив захист опонентів, і Отаменді збив його на правому фланзі власного штрафного. Мбаппе з пенальті в лівий кут пробив аж ніяк не гірше за Мессі, проте часу на порятунок у французів майже не залишалось.
Жоден уболівальник тоді не міг очікувати на те, що вже через півтора оберти секундної стрілки ми фактично збожеволіємо біля телеекранів від удару в падінні від Кіліана з лівого флангу штрафного в дальній кут, яким було реалізовано втрату м’яча біля технічної зони від Мессі, після чого Тюрам віддав завершальний пас у стрімкий контратаці.
І хоча гольові моменти Рабьо та Мессі на завершення доданого до основного часу поєдинку намагались не пустити нас до овертаймів, проте голкіпери по обидва боки поля вочевидь щось-таки хотіли сказати один одному в очній баталії. Під час двох п’ятнадцятихвилинних періодів Скалоні використав майже всі власні заміни, і на полі з’явився навіть Лаутаро, чия поява, напевно, була зумовлена необхідністю згаяти ще кілька відмінних нагод аргентинців на цьому турнірі.
Проте одного разу, на 109 хвилині, невдача форварда Інтера під час дуелі з Льорісом із гострого кута на правому фланзі штрафного все ж таки завершилась результативним відскоком на Мессі, а тому вже на лінії воріт не зміг завадити відзначитись голом Кунде. Але Мбаппе розійшовся на той час також не на жарт, і пострілом із лівого флангу штрафного на 116 хвилині влучив у руку Монтьєлю, після чого знову переграв Еміліано Мартінеса пострілом із пенальті.
Справа дійшла до футбольної лотереї, у якій початково мав кращі шанси саме голкіпер Аргентини. Льоріс просто не вгадував напрямки пострілів від Мессі та Дібали, тоді як Еміліано потягнув під час другої спроби удар від Комана в лівий кут, а потім Чуамені пробив ще більш у бік за партнера по команді, узагалі не влучивши у ворота. І допоки голкіпер Астон Вілли кайфував від власної психологічної переваги над опонентами, Паредес та Монтьєль зробили свою справу.
Фінальний свисток польського арбітра Шимона Марциняка подарував "золотий" комплект нагород чемпіонату світу-2022 в Катарі збірній Аргентини. Для Франції турнір завершився здобуттям "срібла".
Джерело: Footbal.ua
Чемпіонат світу. Фінал.
Аргентина – Франція - 3:3 (4:2 – пен.)
Мессі, 23 (пен.), 109, Ді Марія, 36 – Мбаппе, 80 (пен.), 81, 118 (пен.)
Фернандес, 45+7, Акунья, 90+8, Паредес, 114, Монтьєль, 116 – Рабьо, 54, Тюрам, 87, Жиру, 90+6 (не на полі)
Аргентина: Е. Мартінес – Тальяфіко (Дібала, 120+1), Отаменді, Ромеро, Моліна (Монтьєль, 91) – Мак Аллістер (Пеццелья, 116), Фернандес, Де Пауль (Паредес, 102), Ді Марія (Акунья, 64) – Альварес (Лаутаро Мартінес, 103), Мессі.
Франція: Льоріс – Т. Ернандес (Коман, 72), Упамекано, Варан (Конате, 113), Кунде (Дісасі, 120+1) – Рабьо (Фофана, 95), Чуамені, Грізманн (Камавінга, 71) – Мбаппе, Жиру (Тюрам, 41), Дембеле (Коло Муані, 41).
Арбітр: Шимон Марциняк (Плоцьк, Польща).
Стадіон: «Лусаїл Айконік» (Лусаїл, Катар).
Удари (у площину): 20 (10) – 10 (5)
Кутові: 6 – 5
Офсайди: 4 – 4.
-
Ветеранам війни держава призначила державну щоквартальну допомогу 1500 грн. на оплату занять у спортклубах та тренажерних залах. Як отримати?
-
Буковинська пара перемогла на міжнародних змаганнях спортивного та бального танцю Baltic Grand Prix в Ризі (Латвія)
-
З'явилося відео, що "циганський король" Ф'юрі написав на прапорі України після поразки від Усика
-
Футболка Усика викликала скандал у Саудівській Аравії: що на ній написано
-
Усик непереможний! Він переміг Ф'юрі у "бою століття" вдруге. Після перемоги він показав всьому світу унікальний історичний артефакт (ВІДЕО ТА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ БІЙЦІВ)
-
Успіхи U-21 та невдачі U-19: підсумки 2024 року для молодіжних збірних України