З 1 червня в Україні можуть підняти тариф на електроенергію. Що відомо

В Україні тариф на електроенергію можуть підвищити вже з 1 червня. До цього періоду за кожну кВт*год треба буде платити 2,64 грн. Влітку ж ціна може за різними сценаріями досягти близько 3-3,5 грн.

Про це пише видання OBOZ.UA.

Уряд продовжив чинний тариф до кінця травня. Цей час потрібен зокрема й для того, щоб оцінити стан в енергетиці та порахувати, який ресурс необхідний для проведення ремонтних робіт.

Чи будуть відключення світла?

Ситуація в енергетиці однозначно буде вкрай складною влітку. Коли через потепління відбуватимуться подальші піки споживання. Необхідність введення графіків відключення залежатиме від цілої низки факторів: яку кількість ТЕС вдасться відновити й запустити, наскільки успішними будуть наступні атаки РФ на енергосистему. Вже зараз Україна залучає екстрену допомогу від країн ЄС.

Влітку, цілком можливо, "Укренерго" знову доведеться використовувати графіки стабілізаційних відключень електроенергії.

Яким буде новий тариф на електроенергію?

Остаточного рішення не ухвалено, однак в уряді розглядають кілька варіантів. Наприклад, у профільному комітеті Ради звучала пропозиція для великих споживачів підняти тариф до рівня собівартості генерації і доставки (а це вже може бути більш як 3,5 грн за кВт*год). Тут є проблема з тим, кого можна вважати великими споживачами.

З одного боку, власники великих будинків дійсно витрачають на освітлення, численні електроприлади, теплу підлогу, роботу насосів, котлів значно більше, ніж ті, хто проживає у невеликих квартирах. Але водночас мешканці багатоповерхівок без газу також витрачають велику кількість електроенергії, особливо в зимовий період.

Другий варіант підвищення тарифу: підняти ціну для всіх споживачів до рівня близько 3 грн за кВт*год. Суттєвого зростання ціни, ймовірно, не буде.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації