У Недобоївській громаді Чернівецької області за американські гроші відкрили громадську кухню

У селі Ширівці Недобоївської громади під час святкування Дня захисту дітей мешканцям вперше продемонстровали можливості мобільного кухонного обладнання, яке придбала Програма USAID DOBRE. Проєкт реалізований у компоненті місцевого економічного розвитку й спрямований на підтримку місцевого бізнесу і стимулювання до започаткування підприємництва.

Ідея мобільної кухні, обладнання якої можна переміщати між населеними пунктами, зародилася у представників громади ще рік тому. І не тільки для організації різних заходів у громаді, а й для підтримки місцевого бізнесу, повідомляє координаторка з комунікацій Програми USAID DOBRE у Західних регіонах України Тетяна Вербицька.

«Приготування їжі – це не просто процес, – каже заступник Недобоївського сільського голови Микола Паур. – Для нас, українців, це ще й давні традиції. Сьогодні мешканці нашої громади об’єднуються та готують їжу для військових на фронт та для постраждалих співвітчизників, що приїжджають сюди. А раніше у нас традиційно проводилися дні села із масовими заходами, де популярними локаціями були так звані «фудкорти». І це було не менш важливим елементом об’єднання громади, місцем обміну думками та пропозиціями».

Фото: проєкт USAID DOBRE
Фото: проєкт USAID DOBRE
Фото: проєкт USAID DOBRE
Фото: проєкт USAID DOBRE

Тепер місцевий бізнес має можливість орендувати мобільне кухонне обладнання для своїх потреб, зокрема й для організації харчування сезонним працівникам. Мешканці можуть скористатися кухнею для виготовлення власної випічки та спробувати розпочати власну справу.

Для реалізації цього проєкту Програма USAID DOBRE закупила не тільки кухонне обладнання, а й стільці та столи для організованого харчування. Для зручності перевезення інвентарю придбали автомобільний причіп, а для організації громадських заходів – сцену та світлове обладнання. Загальний внесок Програми USAID DOBRE в цей проєкт склав майже 1,3 мільйона гривень.

Фото: проєкт USAID DOBRE
Фото: проєкт USAID DOBRE

Команда органу місцевого самоврядування вже працює над промоцією проєкту, розробляє для подальшого затвердження порядок використання кухонного обладнання та умови доступу до нього всіх бажаючих мешканців громади. А в майбутньому плануватиме нові громадські простори, де можна використовувати з свою мобільну кухню з високою ефективністю.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації