У Чернівцях стартував опалювальний сезон. Але не у всіх…

У Чернівцях сьогодні, 11 жовтня, розпочався опалювальний сезон. Міський голова минулого тижня видав розпорядження про початок опалювального сезону, пише molbuk.ua.

Опалення насамперед ввімкнули у будівелях соціальної сфери – школи, лікарні, дитсадки тощо.

У багатоповерхові будинки і нежитлові приміщення тепло почнуть подавати з 18 жовтня.

Як відомо, опалювальний сезон розпочинається після відповідного рішення органу місцевого самоврядування. Для цього середньодобова температура має не перевищувати 8 градусів протягом трьох діб підряд.

Нагадаємо, цього року у Чернівцях майже на 70% зріс тариф на центральне опалення. Наразі він один із найвищих в Україні. У тариф заклали вартість газу у сумі майже 7,5 гривні. У попередньому тарифі вартість газу становила приблизно чотири гривні.

Водночас міський голова Чернівців Роман Клічук поки не назвав остаточний тариф на опалення. Адже у меморандумі з урядом зазначено, що тарифи на опалювальний сезон не будуть зростати.

Але якщо залишити старий тариф, який не підвишували три роки, то це призведе до серйозних проблем на підприємстві "Чернівцітеплокомуненерго".

"Ми збільшили тарифи на газ у червні місяці, коли інші міста планували їх збільшити у вересні місяці. Тому вони виставили такі ціни, наприклад, Миколаїв – 2200, Херсон – 2300, Київ – 2400. Вони мали встановити такі тарифи. Чернівці 2000 гривень. Зараз ми знаходимося у патовій ситуації, бо повернутися до тарифу тисячі гривень це буде досить важко, бо збитки будуть становити до 300 мільйонів гривень. Ми розглядаємо варіант, зменшити тарифи. Зараз ми слідкуємо за ситуацією у інших містах. Якщо нас змусять повернутися до попереднього тарифу тому відповідно мова за компенсацію не захищеним мова не може йти", - сказав Клічук.

"Чернівцітеплокомунерго" підписав угоду із "Нафтогазом", за якою у тариф закладена ціна газу орієнтовно 7500 гривень за гігокалорію. Але це ціна на середній ліміт використання за останні три роки. Якщо ліміт буде перевищимо, доведеться газ купувати по ринковій вартості.

Також "Чернівцітеплокомунерго" повинно вчасно розраховуватися за спожитий газ. Тому споживачів центрального опалення просять сплачувати за послуги вчасно. На початок опалювального сезону загальний борг чернівчан становив майже 50 мільйонів гривень.

Холодні школи та садочки: де у Чернівцях ще не увімкнули опалення

Від сьогодні лише у деяких садочках та школах Чернівців з’явиться опалення. У решті дошкільних навчальних закладах тепло буде за тиждень. Для чернівчан ж опалювальний сезон розпочнеться 18 жовтня. Про це сьогодні на пресконференції розповів керівник КП «Чернівцітеплокомуненерго» Ігор Ніколенко, пише ІА АСС.

Так, за словами директора підприємства, наразі немає жодних підстав для зриву початку опалювального сезону у Чернівцях. Ще минулої п’ятниці «Теплокомуненерго» подало тепло до чернівецьких пологового будинку, дитячої лікарні та будинку дитини. Сьогодні ж, 11 жовтня, опалювати почали й частину міських дитячих садків та шкіл.

Тепло у садочках

«Садочки, які мають окремі котельні, запускаються сьогодні. Тут мова йде про приблизно 17 садків. Ті ж дошкільні установи, куди теплова енергія постачається від великих котелень – це від Максимовича, Південна-1, Південна-3 і Руська, будуть підключені з моменту, коли здійснюватиметься постачання тепла до населення. Оскільки 14-17 жовтня вихідні, то здійснювати запуск на котелень на три дні проблематично. Тому до тих садочків теплова енергія буде постачатися з 18 жовтня», - конкретизував Ігор Ніколенко.

Тепло у школах

Як повідомив керівник КП «Чернівцітеплокомуненерго», 11 жовтня почали отримувати тепло й міські школи. Проте 12 навчальних закладів виявилися не готовими до опалювального сезону. «12 шкіл ще мають виконати необхідні роботи до кінця жовтня, і коли освіта надасть нам заявку на подачу тепла на ці школи, то ми виконаємо подачу тепла туди»,- додав Ніколенко.

Тепло у квартирах

Батареї у квартирах чернівчан будуть теплі з 18 жовтня.

«На сьогодні завершуються роботи підрядних організацій, а саме реконструкція мереж теплопостачання. До вівторка будуть завершення роботи по вул. Головній, і ми зможемо по Південній-3 подати теплоносій, провести гідравлічні випробування і заповнити внутрішньобудинкову мережу. Що стосується Максимовича – там до кінця дня мають завершити роботи, і завтра ми починаємо заповнювати мережі. По вул. Комарова закінчилися роботи у суботу. І сьогодні ми Південну-1 продовжимо дозаповнювати», - підсумував Ігор Ніколенко.

Відтак, до 18 жовтня, за словами директора КП «Чернівцітеплокомуненерго», управлінські компанії та ОСББ мають подати листи-заявки щодо готовності до початку опалювального сезону.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації