Тариф на воду у Чернівцях збитковий на майже 50% - Водоканал зменшив кількість проривів і втрат води у 2023 році

Чернівчани були без води впродовж року 19 діб. Водоканал зменшив кількість поривів і втрат води у 2023 році.

Про це під час щорічного звіту повідомив начальник комунального підприємства “Чернівціводоканал” Андрій Колесник, передає molbuk.ua

Загальні втрати води у Чернівцях складають 60%. У водоканалі визнають, що це значна кількість і запевняють, що працюють над зменшенням витрат.

“У 2022 році втрати води складали понад 15 мільйонів метрів кубsчних. У 2023 році вдалося знизити втрати води майже на мільйон метрів кубічних і вони становлять 14 мільйонів кубів. Це вдалося завдяки низці ремонтних робіт. Замінили 2,7 км водопровідних мереж, провели заміну та ремонт запірної арматури, встановлення системи технологічного обліку водогону "Дністер-Чернівці"”, - розповів Андрій Колесник.

Фото Чернівціводоканал. Архівне

За словами посадовця, ремонті роботи та заміна важливого обладання дозволило зменшити сумарну кількість діб за рік, коли чернівчани залишалися без води.

“У нас є проблема з високою аварійністю. У 2021 році місто було без води сумарно 37 діб, 2022 рік – 26 діб, 2023 рік – 19 діб. Ми хочемо швидких результатів, але водопровідна галузь — це галузь, у яку вкладаються кошти, а ефект є через кілька років”, - зазначив Андрій Колесник.


Тариф на воду для водоканалу у Чернівцях збитковий на майже 50%. Через це витрати підприємства перевищують дохід. Також водоканал не може самостійно покривати витрати на електроенергію й зарплати, тому частину грошей на це виділяють з міського бюджету.

Про це на звіті 19 грудня розповів гендиректор водоканалу Андрій Колесник, пише Суспільне.

Тариф затвердили у торік у січні й відтоді не змінювали. Водночас зросли ціни на основні складові, які формують тариф: зарплата, електроенергія, реагенти та паливо, каже Колесник.

"Тариф, який нам затвердили у НКРЕКП, – 14,81 гривні за кубічний метр води без податку на додану вартість й 8,33 гривні на водовідведення. Сьогодні водоканал витрачає на виробництво одного куба води 28,8 гривні й 9,81 гривні на водовідведення. Кожен куб води, який подається чернівчанам, на понад 48% йде нам в збиток", – каже Колесник.

За словами Колесника, цьогоріч підприємство заробило майже 196 мільйонів гривень прибутку, а витратило майже 310 мільйонів гривень. Щоб покрити витрати, з міської ради надали понад 78 мільйонів гривень фінансової підтримки. Попри це станом на 1 листопада збиток підприємства становить понад 20 мільйонів гривень.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації