Новий ліміт на електроенергію призведе до жорстких обмежень для українців. Що на нас чекає

В Україні з наступного місяця очікується суттєве підвищення тарифу на світло. Комунальна послуга подорожчає на 80% - до 4,80 грн/кВт-год. Також буде встановлено ліміт у 100 кВт-год. Стало відомо, що це призведе до жорстких обмежень для споживачів. Тим, хто планує сплачувати менше, доведеться користуватися пральною машиною лише двічі на місяць, йдеться у публікації Today.ua

Про це повідомив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Він зазначив, що ліміт потрібно було збільшити до 200 кВт-год, тому що саме стільки використовує більшість українців (близько 80%). І лише 10-18% побутових споживачів потрібно на місяць до 100 кВт-год. Серед таких осіб – його власна мати, 87-річна жінка.

"Це — холодильник, пральна машина двічі на місяць, зарядка телефона та рідко телевізор. Оце реальні 100 кіловатів", - пояснив аналітик.

Попенко розкритикував роботу Міненерго, назвавши її недолугою. Він вважає, що тарифна політика, яка націлена на економію, має проводитися інакше:

"Якщо людина споживає до 100 кіловатів, вона повинна платити 2,64 грн, а якщо більше, то вона повинна за повний обсяг сплачувати повну суму. В Україні зробили все через... Ну як завжди. Тобто ми будемо платити, якщо споживання до 100 кіловатів — 2,64 грн, а все що понад цей ліміт — по 4,80 грн. Це абсолютно непродумано".

Олег Попенко наголосив, що зміни не призведуть до ощадливого використання електрики, а лише до ще більшого накопичення боргів. Експерт нагадав, що йдеться про найбіднішу країну Європи, де третій рік поспіль триває повномасштабна війна.

Раніше рішення уряду підвищити тариф на електроенергію розкритикував голова ради спілки Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков. Він пояснив, чому це не вирішить проблеми в енергетичній системі України.

Українцям доведеться пережити новий виток енергетичної кризи, тепер через економію електрики у зв'язку з її подорожчанням. З великою часткою ймовірності, з 1 червня електрика може подорожчати до безпрецедентних 4,8 грн/кВт*год, хоча раніше озвучували плани підвищення тарифів до 3,5-4 грн.

Про це повідомляється у публікації у Facebook першого заступника голови парламентського комітету з енергетики Олексія Кучеренка.

Таке подорожчання електроенергії обернеться колосальним додатковим фінансовим навантаженням для населення: близько 65 мільярдів гривень на рік. Левова частка цих коштів, а саме 70%, буде спрямована "Енергоатому". Ще 30% дістанеться "Укргідроенерго". Однак Кучеренко ставить під сумнів, що ця сума зможе допомогти відновленню зруйнованої енергетичної інфраструктури, пише Діалог.

Тим часом у Міненерго стверджують, що реальна ринкова вартість 1 кВт*год становить 8 гривень, тобто навіть оголошені нові розцінки є заниженими порівняно з фактичною ціною на електроенергію. Крім цього, за джерелами "РБК-Україна", в уряді повертається практика різних тарифів залежно від обсягів споживання. Встановлено ліміт, не перевищуючи який українцям можна платити за нижчою ставкою, а при виході за рамки - за підвищеним тарифом.

Якщо раніше цей пільговий поріг становив 250 кВт*год на місяць, то зараз, за наявними відомостями, його мають намір знизити до 100 кВт*год. При тому що, згідно зі статистикою, середнє споживання електрики на сім'ю сягає 168 кВт*год щомісяця, отже переважна більшість домогосподарств опиниться у категорії понадлімітних споживачів з усіма наслідками, які з цього випливають, фінансовими наслідками.

Стрімке зростання цін на електроенергію загрожує для мільйонів сімей масштабним скороченням енергоспоживання. Економія електрики ризикує стати вимушеним заходом в умовах різкого підвищення тарифів. Раніше повідомлялося, що уряд України готує підвищення тарифів на електрику до кінця травня. Нагадаємо, ціна на електрику для побутових споживачів з 1 червня може зрости у півтора раза - до 4 гривень за кіловат.


DIM RIA
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації