Не поспішайте сплачувати за газ: важливі запитання про зміну постачальника газу на Буковині

Десятки тисяч буковинців, які були клієнтами "Чернівцігаз Збут" із першого травня перейшли до постачальника останньої надії, яким є "Нафтогаз". Щоправда, ніхто із надавачів послуг так і не повідомив конкретно споживачам, кому і на які рахунки потрібно сплачувати.

Тим часом багато буковинців вже справно сплатило за газ за травень "Чернівцігаз Збуту”, а наразі виявляється, що їхні гроші "висять у повітрі", пише molbuk.ua.

Онлайн-рахунків за спожитий газ від "Чернівцігаз Збуту" немає. А в сервісному центрі пояснюють, що нема ціни на газ, тому нічого про оплату не кажуть. З’ясували у "Чернівцігаз Збуті" та "Нафтогазі", кому тепер платити за газ і що буде з коштами, які люди вже заплатили на старі рахунки.

Кому потрібно сплачувати за газ, спожитий у травні

З першого травня всі споживачі "Чернівцігаз Збуту" переведені на постачальника останньої надії ("Нафтогаз"). І вже він буде виставляти рахунки за спожитий газ. Але оплачувати газ новому постачальнику потрібно тільки з першого травня. Газ, спожитий до 30 квітня, потрібно оплачувати на старі реквізити "Чернівцігаз Збут".

Кому платити за доставку газу

Послуги з розподілу газу надає "Чернівцігаз". Зміни стосуються послуг, пов’язаних з газопостачанням. РГК "Чернівцігаз" – газорозподільна компанія. Формат оплат послуг за розподіл газу (доставки) не змінився.

Як дізнатися, чи перевели споживачів "Чернівцігаз Збуту" автоматично до "Нафтогазу" чи потрібно самостійно передавати документи

Клієнти, які донедавна отримували газ від місцевих газопостачальних компаній у Чернівецькій області, потрапили до компанії "Нафтогаз" на постачання газу за програмою постачальника останньої надії. Вони будуть автоматично переведені на постійне газопостачання до "Нафтогазу".

Як перевірити, чи переведений споживач автоматично до компанії "Нафтогаз"

Для перевірки інформації, чи потрапила ваша домівка на постачання газу за програмою постачальника останньої надії до "Нафтогаз України", потрібно вказати ЕІС-код помешкання, прізвище, ім’я, по батькові власника та адресу для перевірки інформації.

Як знайти ЕІС-код, щоб отримати інформацію про переведення до "Нафтогазу"

EIC-код – це "персональний газовий номер" об’єкта газопостачання. Він містить 16 символів (латинські літери та цифри), наприклад, 56XM19A205987456. Знайти його можна в особистому кабінеті чи контакт-центрі облгазу. Також ЕІС-код є у кожному рахунку, як у паперовому, так і електронному варіанті.

Коли будуть рахунки за газ і де їх шукати

Рахунки на сплату за спожиті кубометри газу в травні "Нафтогаз" наразі не сформував. Вони з’являться після закінчення розрахункового періоду. Рахунки надсилають "Укрпоштою" після 20-х чисел.

Щоб отримати рахунки швидше та зручніше і не чекати на листоношу, у "Нафтогазі" радять користуватися їхніми онлайн-сервісами.

Сформувати платіжки та оплатити їх можна за кілька хвилин в особистому кабінеті на сайті gas.ua або у чат-боті GASUA вайбер/телеграм та в платіжних терміналах самообслуговування EasyPay UA.

Чи будуть платіжки "Нафтогаз" в онлайн-сервісі "Приват24", через який багато буковинців розраховувалося за газ

"Приват24" не є сервісом "Нафтогаз". Щоб сформувати рахунок за спожитий газ можна користуватися особистим кабінетом "Нафтогазу" або чат-ботом.

Для того, щоб завантажити рахунок, необхідно у головному меню чат-бота обрати розділ "Мій рахунок", "Завантажити рахунок", файл завантажиться автоматично.

Якою буде оплата за газ

Споживачі "Чернівцігаз Збуту" автоматично приєднані до "Нафтогаз України" на постійне постачання газу від 1 травня 2022 року. З вказаної дати у споживачів діє річний тарифний план "Фіксований" за ціною 7,96 грн.

Кому потрібно передавати щомісячні показники за газ

Послуги з розподілу газу, обліку показників лічильника та нарахування об'єму здійснює облгаз, тобто "Чернівцігаз". Тому показники лічильника і надалі потрібно передавати саме цьому оператору.

Що буде з коштами, які люди вже оплатили за спожитий газ у травні "Чернівцігаз Збут"

Долю цих коштів найближчим часом буде вирішувати Кабінет Міністрів. "Чернівцігаз Збут" обіцяє повідомити про ситуацію з переказаними їм коштами.

Наразі у "Чернівцігазі" не можуть пояснити, чи не будуть споживачі, які вже заплатили, боржниками для "Нафтогазу". Цю інформацію споживачі повинні уточнити там за своїми персональними даними.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації