«Чернівцітеплокомуненерго» виграло понад 2 тисячі справ проти боржників

Комунальне підприємство «Чернівцітеплокомуненерго» щомісяця сплачує 7,5 мільйонів гривень боргу компанії «Чернівцігаз» та має заборгованість майже 280 мільйонів гривень перед постачальником «Нафтогаз Україна».

Про це журналістам розповів директор підприємства Олександр Корчунов, інформує телеканал С4.

За його словами, заборгованість перед постачальником виникла у зв’язку з тим, що підприємство має економічно необґрунтований тариф, який складає 1 200 грн за одну гігакалорію. Понад те, відповідно до мораторію, «Чернівцітеплокомуненерго» не може піднімати тарифи для населення.

Корчунов каже, що тариф для населення, встановлений у 2018 році, нині мав би бути вдвічі більшим. Втім, у порівнянні з 2022 роком, чернівчани стали платити краще. Та борги все ще є. Їх намагаються стягувати через суд. За 11 місяців Чернівцітеплокомуненерго виграло понад 2 тисячі справ.

Директор підприємства наголосив на тому, що споживачі, котрі мають індивідуальне опалення, не звільняються від сплати за так звані місця загального користування.

Та попри складну ситуацію, підприємство намагається йти шляхом модернізації, а головне – вчасно підготуватися до початку опалювального сезону. Роблять це завдяки фінансовій підтримці міської влади. У 2023 році з бюджету міста «Чернівцітеплокомуненерго» отримало понад 60 мільйонів гривень.

«За підтримки міста ми придбали труби і власними силами нам вдалося замінити майже 2,7 км тільки теплових мереж, які в аварійному стані, додатково ми ще понад 1,2 км труб ізолювали, тому що ізоляція на зовнішніх мережах вона зношується і вже була не придатна для використання, через не ізольовані труби – це є відповідно втрати і певної теплової енергії підприємства», – додає Корчунов.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації